Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Firmowy samochód skradziony, spalony, zalany - czyli co zrobić w razie strat?

  wydanej na remont zaliczyć do kosztów, jak również nie może odliczyć podatku VAT z faktury warsztatu. Ponieważ samochód nie był objęty ubezpieczeniem AC, podatnik (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  odliczenia podatku VAT z tytułu otrzymanej z warsztatu faktury za naprawę, [2] przychodu z tytułu odszkodowania, o ile w ogóle zaistniał, jeśli nie było żadnego wpływu na rachunek (...)

 • Naprawa samochodu z OC sprawcy a VAT

  ;dła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.Z kolei, zgodnie z brzmieniem art. 23 ust. 1 pkt 48 cyt. ustawy, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów (...)

 • Porada prawna na temat ac z vat12z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ac z vat12z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jaki Vat od działalności edukacyjnej – opinia prawna

  1 ustawy VAT z 11.03.2004 r.). Na marginesie należy zwrócić uwagę, że gdyby nie wykonywał Pan wyłącznie usług podlegających zwolnieniu z VAT także przed datą wejścia w życie ustawy (...)

 • VAT od wartości sprzedaży opodatkowanej przekraczającej równowartość 10.000 EUR – opinia prawna

  VAT z 11.03.2004 r. nie ma w szczególności obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych VAT (art. 99 ust. 7 ustawy VAT z 11.03.2004 r.) i nie ma obowiązku prowadzenia (...)

 • Odmowa wypłaty odszkodowania z AC

  Opłacam OC i AC. Samochód zostawiony na górce na biegu zjechał i został rozbity tył samochodu. Ubezpieczyciel stwierdził, że jest to moje zaniedbanie i nie wypłaci odszkodowania z AC. (...)

 • OC i AC skradzionego samochodu

  Czy należy mi się zwrot składek z polisy pakietowej, czyli AC i OC, w podanej poniżej sytuacji? Zakupiłem pojazd w dniu 9.12.2002 , zawarłem OC i AC, pojazd okazał się kradziony, od (...)

 • Samochód trzeba ubezpieczyć - rodzaje ubezpieczeń dla samochodu firmowego

  . terminie, wówczas zakład ubezpieczeń dokonuje ponownej kalkulacji należnej składki z tytułu udzielanej ochrony ubezpieczeniowej, poczynając od dnia zbycia pojazdu, z uwzględnieniem (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC

  Czy odszkodowanie z polisy OC lub AC wypłaca się według wartości brutto czy netto (z VATem czy bez)? Spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka ze strony firmy, w której ubezpieczyłem firmowy (...)

 • Co gwarantuje Ci Twoje autocasco?

  jednego z częściej wskazywanych przez zakłady ubezpieczeń powodów, będących przyczyną odmowy wypłaty odszkodowania z tytułu AC za kradzież pojazdu, należy brak należytej staranności (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  poszkodowanego do powstania lub zwiększenia szkody. Z kolei ubezpieczenia AC obejmuje sytuacje, w których samochód zostaje skradziony, ulega uszkodzeniu poza ruchem drogowym (np. na parkingu) lub (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  przy zawieraniu kolejnej umowy AC z uwagi na fakt braku bezwypadkowej jazdy. Oczywiście mogłoby być i tak, że skorzystanie z AC da uprawnienie ubezpieczycielowi względem sprawcy (...)

 • AC i OC a uszkodzona naczepa

  są umową, z której wynika, że przewoźnik odpowiada za szkody wyrządzone z jego winy, ale że ubezpieczenie AC naczepy leży po stronie firmy logistycznej. Ostatnio zdarzył się wypadek, (...)

 • zasady ustalania wysokości odszkodowania AC i OC

  z ubezpieczenia AC określają sami ubezpieczyciele w ogólnych warunkach ubezpieczeń i w samych umowach ubezpieczenia. Generalnie więc zasady ustalania i wypłacania odszkodowania z (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania

  warunki ubezpieczenia. Z opisu wynika, iż nie zgadza się Pan z wysokością odszkodowania jakie miałoby być Panu wypłacone lub jakie już zostało Panu wypłacone. Na marginesie warto zaznaczyć, (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat skladek AC. (...)

 • Odliczenie VAT z SAD

  importu - suma kwot podatku wynikająca z dokumentu celnego. Zarówno jednak ustawa o podatku od towarów i usług, jak i Prawo celne nie definiują pojęcia „dokument celny”. Należy więc przyjąć, (...)

 • Konsekwencje podatkowe odszkodowania z AC

  posiada ubezpieczenie AC. W wyniku kolizji drogowej samochód został uszkodzony i firma ubezpieczeniowa dokonuje wypłaty odszkodowania z AC. Wypłata następuje - zgodnie z warunkami (...)

 • Odszkodowanie z AC i działalność gospodarcza a VAT

  ? W przypadku dobrowolnego ubezpieczenia auto-casco (AC) o sumie ubezpieczenia, wysokości odszkodowania i ewentualnej możliwości potrącenia z niego kwoty podatku VAT powinna decydować umowa

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym

  Planuję wyjazd za granicę w delegację wynajętym z wypożyczalni samochodem osobowym (Peugeot 307). Z pewnością wydam spore kwoty na paliwo (olej napędowy). Czy VAT z faktury za (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych

  mi się, że stowarzyszenie powinno być zwolnione z VAT z tytułu dokonania tej czynności: jeśli chodzi o ruchomości, na podstawie Art. 43 ust. 1 punkt 1) ustawy o VAT, z (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu

  Firma otrzymala fakturę VAT za zakupione usługi w czerwcu 2006 r. Firma nie zamierza rozliczać podatku VAT z tej faktury ani w czerwcu, ani w lipcu. Firma chce natomiast zaliczyć podatek VAT (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  wykonanie prac związanych z budową mostu, wraz z dojazdami. Z tego względu nie będzie w stanie wykonać zleconych przez podatnika A usług, „podzleca” więc wykonanie usługi (...)

 • Śmierć podatnika a VAT

  . Zatem następca prawny (spadkobierca) zmarłego składa w urzędzie skarbowym formularz VAT-Z, na podstawie którego urząd wykreśla daną osobę z rejestru podatników VAT. Jeśli spadkobierca (...)

 • Kradzież leasingowanego pojazdu

  pokryć składkę na ogólnie (powszechnie) przyjmowanych warunkach. Zatem jak wynika z powyższego wypłata odszkodowania z tytułu ubezpieczenia samochodu AC należy się leasingodawcy, chyba (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Odszkodowanie komunikacyjne -prośba o informację

  Witam. Mam problem, mianowicie rozbiłem samochód. Wypadek miał miejsce z mojej winy ale firma w której mam ubezpieczone auto nie chce wypłacić pełnej (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • ubezpieczenie AC w PZU- POMOCY!!!

  Mam problem z wyplata odszkodowania z tytulu AC z PZU. Kilka miesiecy temu skradziono mi samochod, ktory pozniej sie znalazl, ale spalony! Dostalem 60% (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane