Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  numeru telefonu, pre-paid, abonent, publicznie dostępne usługi telefoniczne, publiczne sieci telefoniczne, dostawca usług telekomunikacyjnych, numer dostępu dostawcy usług, NDS, preselekcja dla połączeń

 • Większa ochrona dla abonentów

  zarządzania sieciami przesyłu lub dystrybucji paliw gazowych, płynnych lub energii elektrycznej, które wchodzą w życie z dniem ogłoszenia. Prawo telekomunikacyjne, telefon, komórka, abonent, (...)

 • Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  informacji o nich na rachunku telefonicznym. Dzięki temu abonent będzie świadomy, gdzie kierować reklamację. Jeśli dojdzie do nadużyć lub niedopełnienia obowiązków, abonent nie będzie (...)

 • Porada prawna na temat abonent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat abonent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona abonentów przed naciągaczami

  nich na rachunku telefonicznym. Dzięki temu abonent będzie świadomy, gdzie kierować reklamację. Jeżeli dojdzie do nadużyć lub niedopełnienia obowiązków, abonent nie będzie mógł (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zwolnienia, podlega zwrotowi za miesiące, za które opłaty są nienależne. - Aby otrzymać zwrot nadpłaty abonent nie będzie musiał dopełniać żadnych dodatkowych formalności  - mówi

 • Korzystne zmiany w prawie telekomunikacyjnym

  rozliczeniowym. W każdym innym przypadku abonent będzie mógł reklamować usługę. Jakie inne jeszcze zmiany czekają abonentów? Organizatorzy konkursów sms-owych będą zobowiązani (...)

 • Zmiany w prawie telekomunikacyjnym – obowiązek rejestracji karty SIM, pozorne dbanie o bezpieczeństwo obywateli?

  późn. zm.). Zgodnie z treścią nowego, dodanego ustawą o działaniach antyterrorystycznych art. 60 b ust. 1: Abonent, z wyłączeniem abonenta korzystającego z publicznie dostępnych usług telefonicznych

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  umowie zgodę na dłuższą przerwę. Pamiętaj, że: Abonent publicznej sieci telefonicznej może w każdym czasie wystąpić do Prezesa URTiP z wnioskiem o interwencję w przypadku niezrealizowania albo

 • Opłata za wydanie billingu

  należy zatem stwierdzić, iż operator jest uprawniony do żądania od Pana zapłaty za wystawienie bilingu. biling, opłata, telekomunikacja, abonent, operator

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  ;dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Oznacza to, że abonent wnoszący opłatę 25. dnia miesiąca terminowo wywiązuje się z ustawowego obowiązku. Ważny jest dzień, w którym abonent

 • Wniosek o umorzenie zaległego abonamentu RTV

  raty należności abonent składa do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Następnie abonent składa w placówce Poczty Polskiej dokument stwierdzający umorzenie lub rozłożenie na raty w/w (...)

 • Konflikt domeny internetowej ze znakiem towarowym - opinia prawna

  abonent domeny oferują ją do odsprzedaży (oferuje jej cesję na uprawnionego ze znaku towarowego). Tak na przykład zgodnie z wyrokiem Sądu Polubownego do spraw Domen Internetowych przy Polskiej Izbie

 • Mediacja przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT

  niezależnie od wyniku mediacji, również w przypadku umorzenia postępowania mediacyjnego. W przypadku gdy osoba wnioskująca złoży opłatę wstępną, abonent nazwy domeny internetowej uiści (...)

 • Budynek mieszkalny a letniskowy

  zameldowanie lub adres nieruchomości, do której abonent posiada tytuł prawny, z wyłączeniem budynków rekreacji indywidualnej, to jest budynków przeznaczonych do okresowego wypoczynku rodzinnego.   Z (...)

 • Wezwanie do zapłaty nieistniejących zobowiązań

  jej dokumentacji, na mocy której został ów abonent zwolniony z długu. Źródłem jednakowoż wszystkich nieporozumień wydaje się być działanie (lub zaniechanie) operatora. Jeśli (...)

 • Nowe prawo telekomunikacyjne

  powiadomienia:  abonentów na piśmie,   innych niż abonenci użytkowników poprzez podanie tego do publicznej wiadomości.   Co więcej, w przypadku podwyżki cen abonent (...)

 • Ważne zmiany dla posiadaczy komórek

  10 s przed taką zmianą. Będziemy mieli zatem czas na odłożenie słuchawki i przerwanie zabawy. abonent, telefon, premium rate, SMS, połączenia, limit połączeń

 • Możliwe przenoszenie numeru telefonu do innego operatora?

  oraz ustawy – Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 2006 r., Nr 12, poz. 66) organ regulacyjny, rozmowy, dane osobowe, abonent, użytkownik końcowy usługi przedpłaconej świadczonej w ruchomej

 • Telekomunikacyjne pułapki

  sobie prawo do dodatkowych opłat za ponowną aktywację lub włączenie usług po ich uprzednim zawieszeniu lub wyłączeniu. W przypadku, gdy abonent nie opłaca terminowo rachunków, operator może (...)

 • Zgłaszanie naruszeń przez operatorów telekomunikacyjnych

  naruszeń, RODO, Prawo telekomunikacyjne, abonent, dane osobowe, operator telekomunikacyjny

 • Prawo do przenoszalności danych według RODO

  . rejestrów połączeń telefonicznych czy przelewów bankowych - mimo iż zawierają dane nie tylko osoby wnioskującej lub dokonującego przelewu, ale również innych osób - abonent (...)

 • Jak walczyć ze spamerami?

  .172 ustawy prawo telekomunikacyjne zakazuje używania telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent (...)

 • Umorzenie abonamentu RTV

  ;wzór wniosku o umorzenie zaległego abonamentu RTV). Po otrzymaniu dokumentu stwierdzającego umorzenie zaległych opłat lub rozłożenie ich na raty, abonent jest zobowiązany do dostarczenia tego (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej poza lokalem

  znajduje się zapis \"Abonent zawierający umowę poza lokalem Dostawcy Usług ma prawo do odstąpienia w formie pisemnej od umowy w terminie 10 dnia od jej zawarcia\". Usługa /podłączenie telewizji kablowej

 • ontynuacja przez operatoa umowy z osobą, która zmarła

  zainstalowany jest telefon , - była abonentem telefonu przenoszonego do nowego operatora, - w zamówionych usługach dodatkowych występuje \"biling on line\" podczas gdy abonent nie miał komputera i nie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane