Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podwyżka abonamentu RTV

  wydadzą w przyszłym roku na oglądanie telewizji i słuchanie radia o ponad 16,2 zł więcej. Decydując się na jednorazowe zapłacenie za cały 2012 rok wyjdzie ponad 11,5 zł więcej. Kto (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  publiczne szkoły. Do końca 2010 roku obowiązują stawki 5,30 zł miesięcznie za używanie odbiornika radiowego i 17 zł za korzystanie z telewizji. Jeżeli posiadamy telewizor i (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  miesięcy z góry, d) 8,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za rok kalendarzowy z góry.   Wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników (...)

 • Porada prawna na temat abonament za radio i telewizor za 2012rok

  Nie szukaj dłużej informacji na temat abonament za radio i telewizor za 2012rok, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  muszą zapłacić abonament za każdy telewizor i radio. Do drugiej grupy wliczane są także żłobki, szkoły publiczne i prywatne, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  ; 22,70 zł za dwa miesiące 13,60 zł   44,05 zł za trzy miesiące 20,15 zł   65,35 zł za sześć miesięcy 39,90 zł 129,40 zł za rok 75,60 zł 245,15 zł Wysokość (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  ; Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Abonament RTV 2012, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament za radio, abonament (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  przeznaczone z zysku za ostatni rok obrotowy na kapitały zapasowy lub rezerwowe. § 2. Uprawnionymi do dywidendy za dany rok obrotowy są akcjonariusze, którym przysługiwały (...)

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  Abonament od 1 stycznia 2017 roku pozostanie na tym samym poziomie co w 2016 roku.  Opłaty wynoszą odpowiednio 7,00 (radio) i 22,70 zł (radio i telewizja) miesięcznie. (...)

 • Zmieniają się opłaty za abonament RTV

  termin radiofonicznegotelewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego źródło: KRRiT za jeden miesiąc 5,65 zł 18,65 zł za dwa miesiące 11,00 zł 36,20 zł za (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;    za sześć miesięcy 5 proc.  33,60 zł    110,00 zł     za cały rok 10 proc.  63,70 zł    208,45 (...)

 • Abonament RTV w 2009 r.

  niż jeden miesiąc w 2009 r. Rozporządzenie w tej sprawie wejdzie w życie 4 czerwca 2008 r.Ile wyniesie abonament w 2009 r.?Ustaliła opłaty abonamentowe za używanie odbiorników

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  wykupić akcje, jak również określać akcje przypadające każdemu z nabywców. Akcjonariusze, którzy mają nabyć akcje i głosowali za uchwałą, odpowiadają solidarnie wobec (...)

 • Sprzedaż mieszkania i nierozwiązana umowa RTV

  prosimy także o zapoznanie się z artykułem Opłaty abonamentowe za radio i telewizor abonamet, TV, RTV, radio, umowa, zmiana

 • Nie unikniesz abonamentu RTV!

  abonamentowe, radio, telewizja, abonament, RTV, Poczta Polska, rejestracja, odbiornik, telewizor

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  naliczania opłaty abonamentowej za telewizor i radio leży domniemanie, iż osoba posiadająca taki odbiornik - sprawny, umożliwiający odbiór programu - używa go. Wchodząc (...)

 • Opłata abonamentowa za radio przenośne

  Uiszczam opłatę abonamentową za radio i telewizor. Posiadam w domu oprócz stacjonarnych odbiorników także małe radio przenośne (razem z odtwarzaczem MP3). Korzystam z niego (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię (...)

 • Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV

  pozostałe zadania związane z rejestrowaniem i pobieraniem opłat abonamentowych. Dalej będzie tez istniała możliwość dokonanie zgłoszenia odbiornika za pośrednictwem Poczty Polskiej. Niezaangażowanie

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  zastępczą a starostą, albo ich kopia potwierdzona za zgodność z oryginałem przez płatnika składek lub ZUS, decyzja ostateczna o odroczeniu obowiązku szkolnego lub jego kopia potwierdzona za (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  społecznemu rolników. Do obliczenia podstawy wymiaru emerytury ZUS przyjmie zarobki uzyskane przez Pana Karola w dziesięcioleciu 2006-2015, z tym że za rok 2008 przyjmie zarobki zerowe, (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  podatkowe za rok objęty wnioskiem, wykazał w nim uzyskane przychody z pracy za granicą i zapłacił należny podatek.lubWniosek o umorzenie zaległości podatkowej i o zwrot (...)

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  wymienionymi w ustawie. opłatę abonamentową uiszcza się za każdy odbiornik radiofoniczny i telewizyjny. Opłatę tą wnosi się również również w razie korzystania i (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 151-200)

  wypłatę, odpowiadają za jej zwrot spółce solidarnie z odbiorcą.§ 2. Jeżeli zwrotu wypłaty nie można uzyskać od odbiorcy, jak również od osób odpowiedzialnych za (...)

 • Opłaty abonamentowe na 2007 r.

  ; 33,20 zł za dwa miesiące,  49,30 zł za trzy miesiące,  97,50 zł za sześć miesięcy,  186,70 zł za rok.  Podstawa prawna: Rozporządzenie Krajowej (...)

 • V - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 627 - art. 719)

  lub budowli. Tytuł XVII. NAJEM I DZIERŻAWA DZIAŁ I. NAJEM Rozdział I Przepisy ogólne Art. 659. § 1. Przez umowę najmu wynajmujący zobowiązuje się oddać najemcy rzecz do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane