Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co nowego w rejestracji oświadczeń dla cudzoziemców?

  wpisu w ewidencji oświadczeń będzie zobowiązany do dokonania jednorazowej wpłaty w wysokości nie większej niż 10% minimalnego wynagrodzenia za pracę za każdego cudzoziemca. Niezależnie (...)

 • NIK ocenił działalność spółek komunalnych

  1000 ton soli drogowej za 213 tys. zł, po czym w styczniu 2011 r. zakupiła taką samą ilość soli, ale już za 532 tys. zł. Spółki przynosiły straty, bo nie dostosowały się do (...)

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  , jaki upłynął od ustania prawa do renty. Przy ocenie stopnia i trwałości niezdolności do pracy oraz rokowania co do odzyskania zdolności do pracy uwzględnia się:stopień (...)

 • Porada prawna na temat abonament rtv za lata od 2000 do 2013 r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat abonament rtv za lata od 2000 do 2013 r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  (Dz. U. 1961 r., Nr 17, poz. 87); Konwencja z dnia 2 października 1973 r. o uznawaniu i wykonywaniu orzeczeń odnoszących się do obowiązków alimentacyjnych (Dz. U. 2000 r., (...)

 • Nie udokumentowane rzekome nadgodziny

  do stosunków pracy odpowiednio (art. 300 kp). W odniesieniu do takich kwestii, jak ewidencjonowanie czasu pracy, stanowiące elementarny obowiązek pracodawcy, stosowanie reguły ciężaru (...)

 • Przeznaczenie środków z kasy mieszkaniowej

  formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz. U. z 2000 r., Nr 98 poz. 1070 ze zm.). Stosownie do postanowień art. 8 ust. 2 tej ustawy celem systematycznego oszczędzania w kasie (...)

 • Zatarcie skazania

  najszybciej go wykreślono? Rozumiemy, iż w pytaniu chodzi o zatarcie skazania wyroku, który stał się prawomocny w lipcu 2000 r. Kodeks karny stanowi, iż z chwilą zatarcia skazania uważa (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  omawianej ustawy), jak również do lokali znajdujących się w dyspozycji Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (por. art. 1a u.o.p.l.). Natomiast do lokali: będących w dyspozycji ministra właściwego (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  dni nieprzystąpienia do pracy.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. 1997 r., Nr 56, poz. 357), Ustawa z dnia 12 września 1990 r. o (...)

 • O odpowiedzialności karnej członka zarządu

  taki czyn? W jakich aktach prawnych jest on aktualnie określony. Czy w przypadku wyroku skazującego skazany będzie wpisany do rejestru skazanych? 2. Po jakim czasie (okresie) jest przedawnienie za (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane