Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podwyżka abonamentu RTV

  Sprawdź o ile w przyszłym roku podrożeje oglądanie telewizji i słuchanie radia. Wiadomo już, ile przyjdzie nam płacić za abonament RTV od stycznia 2012 roku. Słuchanie radia (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  ; Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Abonament RTV 2012, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament za radio, abonament radio, (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  ;Ile wyniesie abonament w 2015 roku?   Opłaty RTV w 2014 roku wynoszą:    Abonament RTV 2014  (z uwzględnieniem rabatów)         

 • Porada prawna na temat abonament rtv cena za dwa miesiace 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat abonament rtv cena za dwa miesiace 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  ; 129,40 zł     za rok 10 proc.  75,60 zł    245,15 zł     . Abonament trzeba opłacać z góry do 25 dnia miesiąca, (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  jednocześnie - za jeden miesiąc - 17,15 zł- za dwa miesiące - 33,45 zł- za trzy miesiące - 49,65 zł- za sześć miesięcy - 98,25 zł- za rok - 188,30 zł Abonament (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  .  Ustalono opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2016 roku w wysokości: za używanie odbiornika radiofonicznego - 7,00 zł za jeden miesiąc; za (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  : a) 2,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za dwa miesiące z góry, b) 3,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, c) 4,5 (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  używanie odbiorników RTV w 2017 roku:  2017 rok radiofonicznego telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego za jeden miesiąc  7,00 zł   22,70 zł za (...)

 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV?

  Urząd skarbowy zajął mi konto za niezapłacony abonament RTV. Rozumiem że sprawę do urzędu przesłała Poczta Polska. Czy Urząd Skarbowy ma prawo do zajęcia mi konta za niezapłacony (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  licytacji. Zasady przebiegu samego przetargu podczas drugiej licytacji są analogiczne, jak wskazane powyżej. Jednakże na drugiej licytacji cena wywołania stanowi dwie trzecie sumy oszacowania. Cena (...)

 • Ceny usług telefonii stacjonarnej

  pod koniec 2004 r., usługi za pomocą numeru dostępowego NDS (tzw. preselekcji). W 2008 r. usługi za pomocą NDS wśród analizowanych podmiotów świadczyły jedynie Telefonia Dialog i Tele2 Polska. (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  Mam pewien problem, niedawno przyszło mi upomnienie o niezapłacony abonament RTV. Czy muszę zapłacić zaległy abonament? W jaki sposób zabezpieczyć się na przyszłość żeby nie przychodziły (...)

 • Co się stanie z majątkiem upadłego konsumenta?

  mieszkanie podczas pierwszej licytacji, wynosi 3/4 sumy oszacowania. Jeśli do pierwszej licytacji nikt nie stanie, wyznacza się drugą, podczas której cena wywoławcza stanowi 2/3 sumy oszacowania. Cena (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny w 2004 roku

  Od 1 stycznia obowiązują nowe stawki opłat za abonament radiowo - telewizyjny. Stawki te określa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.Od 1 stycznia obowiązują następujące opłaty:Opłata za (...)

 • Trendy w opodatkowaniu nieruchomości w państwach członkowskich Unii Europejskiej

  wszystko, ze względu na „wygodę” tego rozwiązania z punktu widzenia budżetu państwa, nie należy wykluczać uznania go za jeden z punktów wyjścia w razie wszczęcia faktycznych prac (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  najsilniejszy. Dobrego lidera cechuje mądrość i odpowiedzialność za członków grupy. Mądrość. Podstawa odwagi. Szybka analiza sytuacji, ocena wystąpienia możliwego ryzyka, przewidywanie (...)

 • Zmieniają się opłaty za abonament RTV

  termin radiofonicznegotelewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego źródło: KRRiT za jeden miesiąc 5,65 zł 18,65 zł za dwa miesiące 11,00 zł 36,20 zł za (...)

 • Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

  Witam wszczęto wobec mnie postępowanie egzekucyjne dotyczące zaległej opłaty abonamentowej za 2014 rok. Faktycznie nie płaciłem za abonament ale mam II grupę inwalidzką i sądziłem (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.

  ;rą cena ma być obniżona, a sprzedawca nie ustosunkował się do tego żądania w terminie czternastu dni, uważa się, że żądanie to uznał za uzasadnione. Jeżeli sprzedawca dopuszcza się (...)

 • Roam like at home na wakacje

  uzgodnili następujące nowe pułapy cen hurtowych:  3,2 centów za minutę połączenia głosowego, od 15 czerwca 2017 r. 1 cent za wiadomość SMS, od 15 czerwca 2017 r. stopniowe, (...)

 • UOKiK: Operator telewizyjny Toya wprowadzał w błąd

  magazynie abonenckim w czerwcu 2012 r: 2 Urodziny Telewizji 3G. Z okazji drugich urodzin Telewizji 3G TOYA wprowadzamy nową zasadę: po dwóch latach korzystania z Odbiornika 3G HD lub 3G HD PVR, Twoja (...)

 • Zamówienia publiczne w Polsce. UOKiK sporządził raport

  wycofywania ofert przez uczestników zmowy. Polega on na wycofaniu oferty przez tańszego wykonawcę, w przypadku kiedy dwa pierwsze miejsca zajmą uczestnicy zmowy. Oznacza to wybór następnej w kolejności

 • Opodatkowanie stron umowy leasingu

  podstawowym okresie umowy są analogiczne jak w przypadku leasingu finansowego. Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Tekst jedn.: Dz. U. 2012 (...)

 • RWE Stoen Operator jednak złamał prawo

  umowa z przedsiębiorcą energetycznym powinna precyzyjnie określać termin przyłączenia do sieci. Jeżeli do naruszenia warunków umowy dochodzi z winy przedsiębiorcy, zawsze ponosi on za to odpowiedzialność

 • Zmowa cenowa wśród sprzedawców zegarków

  , którzy nie zastosowali się do zalecenia, grożono pogorszeniem warunków współpracy, m.in. obniżeniem marży i nałożeniem obowiązku płatności gotówką za otrzymany towar. PHU Jubiler stosował

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Abonament rtv 2012 znowu wzrośnie!?

  Czy słyszeliście już o tym że abonament rtv w 2012 roku ma wzrosnąć? Przecież telewizja publiczna może zaoszczedzic kase w inny sposób zamiast (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane