Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przepadek zaliczki

  . Skutki wręczenia zaliczki wywnioskować można jedynie z ogólnych przepisów o wykonywaniu umów wzajemnych. Zgodnie z art. 494 k.c. strona, która odstępuje (...)

 • Umowa o dzieło a składki ZUS

  uczelni w stosunku pracy w rozumieniu Kodeksu pracy sytuacja przedstawia się następująco. Umowa o dzieło jest umową cywilnoprawną, zawieraną w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego. (...)

 • Nakaz opróżnienia pomieszczenia zajmowanego przez dłużnika

  Jak wygląda egzekucja, kiedy dłużnik ma opuścić zajmowane pomieszczenie?  Zgodnie z art. 1046 par. 1 Kodeksu postępowania cywilnego ( dalej k.p.c.) , jeżeli dłużnik (...)

 • Opinia prawna na temat Zgodnie z art. 922 Kodeksu Cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Zgodnie z art. 922 Kodeksu Cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawy wypowiedzenia umowy najmu na czas oznaczony

  ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego trzeba wyraźnie podkreślić, że jej przepisy (z wyjątkiem art. 6 dotyczącego umowy o odpłatne (...)

 • Podatek przy umowie dożywocia

  podanie przybliżonej kwoty podatku, który będzie wiązał się z tą czynnością. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, popartymi poglądami literatury, przedmiotem umowy (...)

 • Kara umowna w umowie pożyczki

  się przez jej zapłatę ze zobowiązania, które kara umowna zabezpiecza. Zgodnie bowiem z treścią art. 483 § 2 k.c. dłużnik nie może bez zgody wierzyciela zwolnić się ze (...)

 • Upadłość spółki

  ? Skoro Państwa dłużnikiem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialności, to w pierwszej kolejności należy odwołać się do przepisów kodeksu spółek handlowych. Zgodnie z artykułem (...)

 • Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę - opinia prawna

  wypowiedzeniem), przez oświadczenie jednej ze stron bez zachowania okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia), z upływem czasu na który była zawarta, z dniem ukończenia (...)

 • Dzień sprzedaży mieszkania w celach podatkowych

  fizycznych nie definiuje pojęcia odpłatnego zbycia, przez który należy rozumieć m.in. umowę sprzedaży. Należy zatem sięgnąć do przepisów Kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. (...)

 • Równoczesna apelacja powoda i pełnomocnika

  niekorzystna dla reprezentowanego, podjęta w ramach umocowania, wywołuje dla niego skutki, w tym również niekorzystne. Wyjątek od tej zasady w przewiduje art. 93 kodeksu postępowania cywilnego, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane