Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Potrącenia komornicze z zasiłku

  kwoty najniższej emerytury i renty. Z przepisów tych nie wynika więc czy są to kwoty netto czy brutto, jednak od emerytury i renty opłaca się składkę zdrowotną (art. 66 (...)

 • Renta socjalna

  prawem do innego świadczenia? Zbieg prawa do renty socjalnej z prawem do renty rodzinnej ma wpływ na wysokość renty socjalnej, bowiem w takiej sytuacji kwota renty socjalnej (...)

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  przez emeryta, do 60% najniższej emerytury, a zwiększono wymiar części składkowej do 2% najniższej emerytury za każdy rok ubezpieczenia, która jest wypłacana bez konieczności przekazania (...)

 • Opinia prawna na temat ZUS wysokość najniższej renty chorobowej netto

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ZUS wysokość najniższej renty chorobowej netto, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy nauczyciele dostaną tylko ochłapy?

  najniższej emerytury - mówi Poseł Stanisław Szwed".   Obecnie najniższa emerytura wynosi 636,29 zł brutto (560,14 zł netto). Jak widać żadna z przedstawionych w tabeli wysokości (...)

 • Alimenty od chorego

  . 85. 1 cytowanej ustawy Kwoty najniższej renty z tytułu niezdolności do pracy wynoszą: 1) 530,26 zł miesięcznie - dla osób całkowicie niezdolnych do pracy, 2) 407,88 zł miesięcznie - dla (...)

 • Najniższa i najwyższa renta z tytułu niezdolności do pracy

  rentowego. Jeżeli takiej podstawy nie można ustalić, ustala się prawo do świadczeń w wysokości najniższej renty. Komunikat ZUS podaje wysokość takiej renty minimalnej. (...)

 • Renta rodzinna dla dziecka w rodzinie zastępczej

  jedna osoba. Wysokość renty rodzinnej przysługującej więcej niż jednej osobie, ulega zmniejszeniu w przypadku, gdy osoba uprawniona do części renty osiąga przychód w kwocie wyższej (...)

 • Dla kogo renta strukturalna?

  wynosi 210 % najniższej emerytury pracowniczej (80% pochodzi od UE)) i będzie wypłacana rolnikowi co miesiąc. Wysokość renty jest bezpośrednio uzależniona od wielkości gospodarstwa (...)

 • Jak przebiega wypłata świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych?

  części tej renty rodzinnej albo osobie, która sprawowała opiekę nad wnioskodawcą przed osiągnięciem pełnoletności.Jeżeli dla osoby uprawnionej do emerytury lub renty ustanowiono opiekuna (...)

 • Składki emeryta prowadzącego działalność lub będącego pracownikiem – opinia prawna

  , stanowiący, iż prawo do emerytury ulega zawieszeniu bez względu na wysokość przychodu uzyskiwanego przez emeryta z tytułu zatrudnienia kontynuowanego bez uprzedniego rozwiązania stosunku pracy z (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • alimenty a możliwości ojca....

  Witam.Potrzebuje porady.Rozeszłam się z ojcem swojego 8 miesięcznego dziecka.Nie mielismy ślubu.Rozchodzac sie zostałam bez środków do życia.Sytuacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane