Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zrzeczenie sie dziedziczenia po zmarłym ojcu

  czyli od dnia, w którym dowiedział się o śmierci spadkodawcy ( art. 1015 § 1 kc).   zrzeczenie, dziedziczenia, zmarłym, ojcu

 • Odrzucenie spadku przez dzieci

  odróżnić odrzucenie spadku od zrzeczenia sie dziedziczenia. Zrzeczenie się dziedziczenia jest umową pomiedzy spadkodawcą a przyszłym spadkobiercą i może być zawarta za życia spadkodawcy. (...)

 • Praca nakładcza i działalność gospodarcza a ZUS

  Pan tytuł ubezpieczenia (prowadzenie działalności gospodarczej) na inny (umowa o prace nakładczą). W zakresie ubezpieczenia chorobowego jest ono dla obu tytułów jedynie dobrowolne a nie obowiązkowe. (...)

 • Opinia prawna na temat ZRZECZENIE SIE UBEZPIECZENIA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ZRZECZENIE SIE UBEZPIECZENIA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kurator spółki jako pracodawca

  ubezpieczenia społecznego nie jest możliwe. Nawet wyczerpujące wyliczenie jest skazane na niepowodzenie. Jest to rodzaj przestępstwa indywidualnego, bezskutkowego popełnione z chwilą ukończenia czynu

 • Ubezpieczenie na życie, a spadek

  matka zawarła umowę ubezpieczenia i wskazała Pańską żonę jako osobę uprawnioną do uzyskania sumy ubezpieczenia, wówczas po śmierci Pana matki suma ta powinna być wypłacona Pana żonie. (...)

 • Cofnięcie pozwu ze zrzeczeniem się roszczenia

  roszczenia o wydanie konkretnego świadectwa pracy, które powinien wydać pracodawca, gdyby sąd nie orzekł o przywróceniu. Zrzeczenie się roszczenia o wydania świadectwa pracy jest w naszym przekonaniu

 • Wynagrodzenie za czas choroby

  chorobowego (jeżeli podlegał obowiązkowo temu ubezpieczeniu) lub po upływie 180 dni ubezpieczenia chorobowego (jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie). Do wskazanych okresów ubezpieczenia (...)

 • Dorabianie do renty socjalnej

  wypłacający rentę socjalną o osiąganiu przychodu w kwocie powodującej zawieszenie prawa do renty socjalnej. Powiadomienie następuje w formie pisemnego oświadczenia. W przypadku gdy składki na ubezpieczenia

 • Zrzeczenie się lokatorskiego prawa spółdzielczego

  . 58 § 3 k.c.Wskazanie innej osoby, na rzecz której uprawniony dokonuje zrzeczenia się prawa lokatorskiego jest dotknięte nieważnością. Jednak czy całe oświadczenie woli obejmujące zrzeczenie się (...)

 • Cofnięcie odwołania od decyzji do sądu

  ograniczenie roszczenia nie narusza interesów ubezpieczonego. Jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, sąd ma powinien uznać wyżej wymienione czynności za niedopuszczalne. pozew, cofnięcie, ubezpieczenia, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane