Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego rolników

  z systemem rent i emerytur rolnych.Znosi się fundusz administracyjny, z którego dotychczas finansowana była działalność administracyjna KRUS. KRUS jako państwowa osoba prawna będzie (...)

 • Dla kogo renta strukturalna?

  , a konkretnie wypłata renty strukturalnej może zostać zawieszona. Powodem tego może być samo podjęcie przez rolnika lub jego małżonka pracy zarobkowej - także działalności rolniczej. Jeśli okoliczności (...)

 • Otworzenie działalności gospodarczej przez rolnika

  , zabawki itp.). Będzie to komis rzeczy używanych, a więc działalność ta nie będzie związana z rolnictwem związku z tym moje zapytania. Czy opłacając składki KRUS mam prawo otworzyć taką (...)

 • Opinia prawna na temat ZAWIESZONA DZIAłALNOśĆ A KRUS

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ZAWIESZONA DZIAłALNOśĆ A KRUS, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umorzenie składki KRUS

  razie sporu, wykazania, że Pan prowadzi działalność rolniczą. Jeśli zalega Pan ze składkami od 2002 r. będzie je trzeba zapłacić razem z odsetkami liczonymi zgodnie z Ordynacją podatkową. Zgodnie (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  internetowej, 19 - o ile podlega ubezpieczeniu społecznemu w ZUS albo 20 - o ile podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w KRUS, 21 - jeżeli zakładając działalność gospodarczą jednocześnie (...)

 • Zawieszenie części uzupełniającej renty rolniczej

  osoba pozostająca z nim we wspólnym gospodarstwie domowym albo też małżonek tych osób), nie można rolnika uznać za prowadzącego działalność rolniczą i przysługuje mu świadczenie od KRUS. (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ustawodawstwu tego państwa. Zgodnie z definicją, dla potrzeb przyznania świadczeń rodzinnych w Niemczech, za osobę prowadzącą działalność na własny rachunek, uważana jest osoba, która (...)

 • Ubezpieczenie w KRUS

  działalność rolniczą, którą w świetle ustawy jest działalność produkcyjna, a nie usługowa. Inforamcje na temat prowadzenia działalności gospodarczej przez rolnika zawiera opinia KRUS (...)

 • Domniemanie, że właściciel działki jest rolnikiem

  domniemanie i wykazać, że żona nie pracuje stale w gospodarstwie rolnym. Jeśli KRUS wydał już jakąś decyzję należy się od niej odwołać w przewidzianym terminie. Od decyzji prezesa KRUS (...)

 • KRUS a pozarolnicza działalność gospodarcza

  przedmiotu wykonywanej działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD). 2) jednocześnie nadal prowadzi działalność rolniczą lub stale pracuje w gospodarstwie rolnym, obejmującym obszar

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy należy się emerytura lub renta?

  Mój teść ma 57 lat. Przez 10 lat pracował na państwowych posadach. Następnie założył działalność rolniczą (ubezpieczony w KURS). Przez 14 (...)

 • kwota graniczna dla rolników

  witam, opłacam składki w KRUS, chce założyć działalność pozarolniczą ale czy wtedy będę musiał przejść na ZUS? Ponoć jest jakaś kwota (...)

 • Zawieszenie działalności gospodarczej

  Witam serdecznie. Mam pytanie - otóż czy mogę i (na jaki okres) zawiesić działalnosc gospodarczą i w tym czasie nawiazac umowe zlecenie oczywiście (...)

 • odkupienie spółki z o.o.

  Mam pewne pytanie związane z spółką zoo. Kilka lat temu została zawieszona działalność spółki zoo. Ja byłem współwłaścicielem, kapitał (...)

 • spółka z o.o. a praca w innej firmie

  Witam, chciałbym się dowiedzieć, czy osoba, która posiada spółkę z o.o., której działalność jest obecnie zawieszona, może być zatrudniona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane