Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

 • Dorędczania pism za granicą

  uzasadnienia) z dnia 21.09.2005r przysłany mi wraz z wezwaniu zapłaty z inspektoratu PZU z dnia 16.11.2005r. 1/ sąd oddalił moje powództwo w stosunku do pozwanego mechanika i... w stosunku do (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  wydanie decyzji o dokonaniu wpisu do rejestru, nie naruszają ustawy i odpowiadają co do formy obowiązującym przepisom.2 [1]. Urząd Patentowy wydaje decyzję o odmowie dokonania wpisu do (...)

 • Opinia prawna na temat Wzór pisma skargi do PZU

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Wzór pisma skargi do PZU, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skutki niewłaściwego delegowania sędziego

  osobę niewłaściwą - a co się z tym wiąże jest to powód do wznowienia postępowania? Jak powinien wyglądać wzór skargi o wznowienia postępowania z powodu niewłaściwego delegowania (...)

 • Postępowanie upadłościowe

  dwóch tygodni można zgłosić do sądu sprzeciw (składamy go tak samo jak inne pisma): co do uznania wierzytelności - każdy wierzyciel, który zgłosił skutecznie swą wierzytelność, (...)

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody

  występującej z roszczeniem. Ubezpieczającemu lub uprawnionemu z umowy ubezpieczenia przysługuje też co do zasady prawo do wniesienia pisemnej skargi bądź zażalenia, dotyczącej (...)

 • Informacje o majątku dłużnika

  nie wystąpił. Komornik ponadto, na wniosek wierzyciela, może wystąpić o informacje do organów podatkowych i ZUS. Brak jest zatem, w tym stanie sprawy, podstaw do wnoszenia skargi na czynności (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą

  sprawy zamieszkałego w Polsce, powinna wskazać w Polsce pełnomocnika do doręczeń. Bowiem w razie nie wskazania pełnomocnika do doręczeń, przeznaczone dla tej strony pisma sądowe pozostawia (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Unieważnienie ślubu kościelnego -jak zacząć i co dalej?

  Proszę o pomoc jak i do kogo się zwrócić o pomoc w podjęci stosownych kroków w napisaniu skargi i załatwienia reszty formalności związanych z (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane