Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  informacji podczas obrad walnego zgromadzenia i który zgłosił sprzeciw do protokołu, może złożyć wniosek do sądu rejestrowego o zobowiązanie zarządu do udzielenia informacji.§ (...)

 • Jak podwyższyć kapitał w spółce akcyjnej? - Zwykłe podwyższenie kapitału zakładowego

  być dłuższy niż dwa tygodnie od dnia ogłoszenia wezwania lub od dnia otrzymania listu poleconego przez akcjonariusza.Jeżeli co najmniej minimalna liczba akcji przeznaczonych do objęcia (...)

 • Ustawa o obligacjach

  poleconymi wszystkich subskrybentów, wzywając ich jednocześnie do odbioru - począwszy od dnia ogłoszenia lub wysłania listu poleconego - wpłaconych kwot. Emitent zapewnia możliwość (...)

 • Opinia prawna na temat Wzór Upoważnienia do odbioru listu poleconego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Wzór Upoważnienia do odbioru listu poleconego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie a wysłanie listu poleconego

  taki list przyjęty do przewozu i doręczenia za potwierdzeniem nadania, wyodrębniony w przewozie i doręczony za pokwitowaniem odbioru. Osoba nadawcy listu poleconego otrzymuje pisemne (...)

 • Doręczenie oświadczenia osobie prawnej

  stało się możliwe, np. poprzez dostarczenie do siedziby przedsiębiorstwa listu poleconego i pozostawienie awizo w razie braku osoby uprawnionej do odbioru listów z ramienia (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

  akcjonariusza, w drodze ogłoszenia lub listu poleconego, do złożenia dokumentu akcji w spółce w celu zmiany treści dokumentu lub jego wymiany, z zagrożeniem unieważnienia dokumentu (...)

 • Kara umowna, odstąpienie, wykonanie zastępcze

  odstąpienia są następujące. Powinien Pan wyznaczyć wykonawcy odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie Pan uprawniony do

 • Bezskuteczność zwyczajnego zgromadzenia wspólników a ważność uchwał - opinia prawna

  zgromadzenie zostało zwołane na podstawie 238 § 1 ksh, a w aktach brak jest potwierdzenia odbioru listu poleconego lub przesyłek (ale znajduje się w nich potwierdzenie nadania) zawiadamiających (...)

 • Eksmisja najemcy

  zwrot listu poleconego wysłanego na adres wynajmowanego lokalu-punktu sprzedaży pieczywa (adnotacja "zwrot") a po kolejnym tygodniu zwrot drugiego listu poleconego wysłanego równolegle (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane