Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysłanie pracownika na urlop zaległy

  żądać urlopu w wybranym okresie przez siebie, gdyż pracodawca może mu go nie udzielić. praca, urlop, urlop zaległy, wysłanie na urlop zaległy

 • Zmiany treści wypowiedzenia umowy o pracę

  terytorialnie jednostce ZUS-u. wypowiedzenie, rozwiązanie umowy o pracę, urlop wypoczynkowy, ekwiwalent, świadectwo pracy, termin

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  artykułu zaległy urlop wypoczynkowy „przesuwa się" do czasu zakończenia urlopu macierzyńskiego.  Dotyczy to jednak jedynie sytuacji, gdy termin urlopu był wyznaczony wcześniej, (...)

 • Opinia prawna na temat Wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy - wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy - wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop wypoczynkowy przed urlopem wychowawczym

  urlop wypoczynkowy za ten rok, czy też powinien zostać odpowiednio pomniejszony? Czy pracodawca może odrzucić taki wniosek? Kodeks pracy w powyższym przypadku nakazuje stosować zasady (...)

 • Nie dostałeś zaległego urlopu? Donieś na szefa

  Skargę możesz wysłać mailem. Pracodawcy grozi nawet 30 tysięcy zł kary. Jeśli mamy zaległy urlop wypoczynkowy z zeszłego roku, to dzisiaj powinien się on rozpocząć. Zgodnie z przepisami (...)

 • Zgoda na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim

  24.06.2007r. Pracownica 22.06.2007r. wystapiła do pracodawcy o zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2006, który kończył się w dniu 03.08.2007r. Dnia 30 lipca przyszła do mnie i poprosiła (...)

 • Setki tysięcy złotych wyegzekwowanych przez inspektorów

  urlop wypoczynkowy oraz świadczeń obliczanych według zasady "jak ekwiwalent pieniężny za urlop".W wyniku wystąpienia inspektora pracy przeliczono zaległości za okres nieprawidłowości (...)

 • Karta Nauczyciela (art. 47 - 102)

  ;Przyznanie dodatku, o którym mowa w ust. 1 i 2, następuje na wniosek zainteresowanego. 4. Kwota dodatku za tajne nauczanie, o której mowa w ust. 1, ulega podwyższeniu przy (...)

 • Karta Nauczyciela

  , wydaje decyzję o nadaniu lub o odmowie nadania stopnia awansu zawodowego w terminie do dnia 31 grudnia danego roku. 4. Nauczycielom spełniającym warunki, o których mowa (...)

 • Niewykorzystany zaległy urlop

  zaległego za 2006 r. urlopu. Kiedy zaległy urlop za 2006 r. powinien zostać przeze mnie wykorzystany? Czy pracodawca ma obowiązek wysłania mnie na urlop w celu wykorzystania zaległego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • zaległy urlop wypoczynkowy

  Witam Mam takie pytanie co sie dzieje z urlopem niewykorzystanym przez pracownika czy pracodawca może nakazać pracownikowi iść na urlop przymusowo?Z (...)

 • Urlop macierzyński i wychowaczy a urlop wypoczynkowy

  Witam!!! Mam dwa pytania: Pierwsze dotyczy rozpoczecia urlopu macierzyńskeigo:do dnia porodu moja żona była na zwolnieniu. Czy urlop macierzyński rozpoczął (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane