Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział walnego zgromadzenia spółdzielni

  zgromadzenia członków spółdzielni na 3 części), albowiem liczba członków spółdzielni przekracza 500 (wynosi ona ok. 800). spółdzielnia mieszkaniowa, walne zgromadzenie (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 102-150)

  wymienionych w art. 143 § 3 i art. 378 spółkę reprezentuje pełnomocnik powołany uchwałą walnego zgromadzenia. Art. 145. § 1. Walne zgromadzenie może być zwyczajne albo nadzwyczajne.§ (...)

 • Kiedy ustaje członkostwo spółdzielni?

  Ustanie członkostwa spółdzielni może mieć różnorakie podłoże. Poczynając od zdarzeń zupełnie niezależnych od członka jak jego śmierć, przez wystąpienie ze spółdzielni na życzenie członka, (...)

 • Opinia prawna na temat WZÓR ZAPROSZENIA NA WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WZÓR ZAPROSZENIA NA WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Już jest spółka europejska!

  składa się co najmniej z trzech członków, a jeżeli SE jest spółką publiczną - co najmniej z pięciu członków. Jeżeli statut nie stanowi inaczej, każdy członek rady nadzorczej może żądać (...)

 • Prawo bankowe

  kredytowa uzyskała zezwolenie na wykonywanie działalności i na terenie którego ma swoją siedzibę, 23) państwo goszczące - państwo członkowskie, na terytorium którego bank krajowy (...)

 • Spółka dominująca w kodeksie spółek handlowych

  mimo nieudzielenia odpowiedzi możliwe jest wykonywanie praw z udziałów lub akcji, jeśli żądanie udzielenia odpowiedzi nadeszło bezpośrednio przed dniem, na który zwołano zgromadzenie wspólników (...)

 • Upadłość spółdzielni - opinia prawna

  niezwłocznie zwołać Walne Zgromadzenie, na którego porządku obrad zamieszcza się sprawę dalszego istnienia spółdzielni. W tej sytuacji Walne Zgromadzenie ma dwie możliwości: (...)

 • Wybór nowych przedstawicieli członków

  Czy Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej może uznać za nieważne zebranie grupy członkowskiej, w części dotyczącej wyboru nowych przedstawicieli członków na walne zebranie? Wybory (...)

 • Jakie warunki należy spełnić, aby stać się członkiem spółdzielni?

  . Przyjęcie powinno być stwierdzone na złożonej deklaracji podpisem dwóch członków zarządu lub osób do tego przez zarząd upoważnionych. Podpisowi na deklaracji powinno towarzyszyć (...)

 • Zebranie przedstawicieli spółdzielni pracy

  Spółdzielnia pracy zwołała Walne Zgromadzenie na dzień 15.05.2007 r. Do dnia dzisiejszego tj. 02.05.2007 r. żaden z członków nie otrzymał porządku obrad. W spółdzielni jest (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane