Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  dotyczy tylko jego widocznych cech. Art. 103.  1. Wzór przemysłowy uważa się za nowy, jeżeli przed datą, według której oznacza się pierwszeństwo do uzyskania prawa z rejestracji, (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  i wymiarów przewidzianych dla oznakowania pojazdów przeznaczonych do egzaminowania.  Kto może przystąpić do egzaminu? Osoba ubiegająca się o prawo jazdy lub pozwolenie przystępuje (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  produkcji, numer rejestracyjny pojazdu, dopuszczalną masę całkowitą pojazdu, masę własną pojazdu, dopuszczalną masę całkowitą zespołu pojazdów, liczbę osi, rodzaj zawieszenia, (...)

 • Opinia prawna na temat WZÓR UPOWAŻNIENIE DO REJESTRACJI POJAZDU WYDZIAŁ KOMUNIKACJI

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WZÓR UPOWAŻNIENIE DO REJESTRACJI POJAZDU WYDZIAŁ KOMUNIKACJI, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rejestracja samochodu a dowód rejestracyjny

  informacji o dowodzie rejestracyjnym. W jaki sposób to auto można zarejestrować i czy w wydziale komunikacji muszę mieć już ubezpieczenie do rejestracji, aby nie było problemów? Wymogi (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  prowadzić do tworzenia nadmiernych, ponad potrzebę, utrudnień dla zgłaszającego. DZIAŁ III Prawa z rejestracji topografii Art. 211. Przez uzyskanie prawa z rejestracji nabywa się (...)

 • Rejestracja pojazdu a prawo własności

  , jeżeli była wydana, jako dowód własności wymagany do rejestracji rozumie się wszystkie dokumenty potwierdzające fakt przeniesienia prawa własności pojazdu. Powyższą regulacje należy (...)

 • Opłata za kartę pojazdu po 1 maja

  , czyli po zniesieniu przez Trybunał Konstytucyjny opłaty w wys. 500zł. Obecnie w/w wydział dopomina się ode mnie dopłaty za kartę w wys. 425zł. Co mogę, co powinnam zrobić, żeby nie płacić za (...)

 • Przekazanie akt do archiwum

  . Dowód ten był przekreślony i opisany jako unieważniony. Obecnie zgłosiłem się do wydziału komunikacji z zamiarem zarejestrowania pojazdu. Pracownicy wydziału komunikacji ostrzegli (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego

  , jeżeli przed datą, według której oznacza się pierwszeństwo do uzyskania prawa z rejestracji, nie został taki wzór podany do powszechnej wiadomości w sposób umożliwiający (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.§ 3. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • Akcyza - pierwsza rejestracja

  Witam wszystkich. Mam pewien problem z rejestracja pojazdu samochodowego w Warszawie, w urzedzie komunikacji. Postaram się w miarę czytelnie streścić (...)

 • Wzór upoważnienia

  Czy ktos posiada moze wzor upowaznienia dla osoby przesyłającej dane, oraz zaświadczeń lub dokumentów do występowania w imieniu pracodawcy?? Prosze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane