Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zagraniczna podróż służbowa

  , czasem po dwóch miesiącach. Co rozumieć pod datą rozliczenia kosztów? Czy dzień powrotu z delegacji, czy 14 dzień, czy dzień wypłaty delegacji? Co jeżeli wypłata następuje (...)

 • Opóźniona wypłata diety za podróż służbową

  . Ich wypłata w późniejszym terminie stanowi zwłokę pracodawcy. Pracownik ma zatem prawo do żądania odsetek od niewypłaconych kwot. Zwrot innych kwot związanych z podróżą np. dodatkowych wydatków (...)

 • Delegacja a koszty

  Spółka z o.o. wysyłająca pracowników na delegacje zalicza sobie do kosztów uzyskania przychodów wydatki związane z rozliczeniem delegacji w momencie złożenia rozliczenia delegacji (...)

 • Opinia prawna na temat WYPŁATA KOSZTÓW DELEGACJI

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WYPŁATA KOSZTÓW DELEGACJI, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypłata świadczeń pracownikowi

  wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów (...)

 • Odmowa zatwierdzenia delegacji

  , pracodawca, podróż służbowa, wypłata, dieta, obowiązek, roszczenie, sąd pracy, dochodzenie

 • Konsekwencje wypłaty zaległego wynagrodzenia w drodze ugody sądowej - opinia prawna

  tytułu godzin nadliczbowych oraz z tytułu delegacji. Skoro więc udział kwoty wynikającej z tytułu delegacji krajowych w stosunku do kwoty wynikającej z godzin nadliczbowych wynosi 0,2691178 (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  jakie obowiązywałyby w przypadku kontynuacji umowy o prowadzenie IKE. Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKE Art. 34. 1. Wypłata środków zgromadzonych (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  IKE.Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKEArt. 34.1. Wypłata środków zgromadzonych na IKE następuje wyłącznie:1) na wniosek oszczędzającego (...)

 • Krajowe podróże służbowe żołnierzy

  niepozostającym w dyspozycji Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, albo gdy nie ponosi kosztów, na których pokrycie przeznaczony jest ten ryczałt, za nocleg żołnierzowi przysługuje zwrot kosztów (...)

 • Wydatki pracowników za granicą

  zapoznanie się z artykułem zatytułowanym Sposób rozliczania zagranicznych delegacji służbowych, gdzie znajdują się informacje dotyczące tego zagadnienia. pracownik, pracodawca, dieta, wydatki, wypłata

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Gdzie i jak po zaległe świadczenia

  Chciałem zapytać gdzie i jak mogę dochodzić swoich roszczeń od byłego pracodawcy. Czy Sąd Pracy czy (lub) PIP. Chodzi o takie kwestie. - Wypłata (...)

 • Czas pracy a wolny dzień

  Przypuśćmy ze firma wysyła pracownika na szkolenie (bądź delegację) i np. trwa ono od środy do piątku do godz. 21. W ten dzień już nie ma pracownik (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Ryczałt za nocleg w podróży służbowej

  Czy istnieje przepis regulujący zasady wypłacania ryczałtu za nocleg w podróży służbowej samochodem ciężarowym (TIR)w którym to kabina jest wyposażona (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane