Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie porozumienia między przedsiębiorstwami są nieważne z mocy prawa?

  przedsiębiorstw i wszelkie praktyki uzgodnione, które mogą wpływać na handel między Państwami Członkowskimi i których celem lub skutkiem jest zapobieżenie, ograniczenie lub zakłócenie (...)

 • Rozliczanie dochodu z najmu lokalu

  małżonków. najem, wynajem, faktura VAT, podatek liniowy, ryczałt

 • Faktura zbiorcza a zapisy w księdze

  konieczność rozliczenia podatku z tytułu dostawy pozostałych (nie sprzedanych jeszcze przez komisanta) towarów." Jakim dokumentem wprowadzam do Książki Przychodów i Rozchodów i rozliczam (...)

 • Opinia prawna na temat WNT i faktura wewnętrzna sprzedaży i zakupu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNT i faktura wewnętrzna sprzedaży i zakupu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samochody demonstracyjne

  potrzeby Spółki. Samochody te używane są w okresie krótszym niż 1 rok i traktowane są jako towary stanowiące składniki majątku, bądź użytkowane w okresie dłuższym niż 1 rok i wprowadzane (...)

 • Sprzedaż gruntu a podatek VAT

  (VAT), opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają: odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Zgodnie z definicją towarów zawartą w słowniczku (...)

 • Uwaga na magnesy w zabawkach

  produktów ze sprzedaży Zapf Creation Polska - dystrybutor produktów firmy Mega Brands, powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że zabawki z magnesami - Mega Brands (...)

 • Odliczenie VAT od zakupu quada

  wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych VAT. Ponieważ trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób quad mógłby służyć przy sprzedaży reklamówek, odliczenie VAT od jego (...)

 • Handel wyrobami tytoniowymi w ramach UE

  zamówień u tego dostawcy. Czy istnieje jakaś podstawa prawna ograniczająca możliwość zakupu towaru (wyrobów tytoniowych) w innym kraju należącym do Unii Europejskiej i jego sprzedaży (...)

 • Dowód dostawy w kosztach

  ? Zgodnie z § 16 ust. 2 i 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jeżeli materiał (...)

 • Reprezentacja w 2007 roku

  . Podatnik nie będzie miał również prawa odliczenia VAT od zakupionych artykułów spożywczych i usług gastronomicznych. Zgodnie bowiem z art. 88 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • współwłasność samochodu

  Niedawno kupilem samochód i zrobiłem błąd bo nie uczyniem z taty współwłaściciela (chodzi o zniżki przy ubezpieczeniu). Jestem w trakcie rejestracji (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane