Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktura zbiorcza a zapisy w księdze

  konieczność rozliczenia podatku z tytułu dostawy pozostałych (nie sprzedanych jeszcze przez komisanta) towarów." Jakim dokumentem wprowadzam do Książki Przychodów i Rozchodów i rozliczam (...)

 • Sprzedaż nieruchomości nabytej w darowiźnie a PIT

  produkcji rolnej w rozumieniu art. 14 ust. 2 pkt 1 ustawy o PIT. sprzedaż nieruchomości, podatek ze sprzedaży mieszkania, ryczałt, podatek 10%, zwolnienie

 • Rozliczanie dochodu z najmu lokalu

  małżonków. najem, wynajem, faktura VAT, podatek liniowy, ryczałt

 • Opinia prawna na temat WNT i faktura wewnętrzna sprzedaży i zakupu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNT i faktura wewnętrzna sprzedaży i zakupu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo pierwokupu nieruchomości przez sąsiada

  właścicieli działek sąsiadujących z działką mającą być przedmiotem umowy sprzedaży, nie ma także obowiązku zawiadamiania sąsiada o zamiarze sprzedaży takiej nieruchomości. Ewentualnie (...)

 • Zakup nieruchomości rolnej od syndyka

  stanowi bowiem, że nieruchomość, której dotyczy prawo pierwokupu przysługujące z mocy ustawy, podlega wyłączeniu i oddzielnej sprzedaży. Takie prawo pierwokupu jest ustanowione w kodeksie (...)

 • Nabycie lokalu z masy upadłości

  . Podstawą do wykreślenia praw, które wygasły na skutek sprzedaży, jest prawomocny plan podziału sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości obciążonej. Wierzyciele bowiem mogą się zaspokoić (...)

 • Samochody demonstracyjne

  potrzeby Spółki. Samochody te używane są w okresie krótszym niż 1 rok i traktowane są jako towary stanowiące składniki majątku, bądź użytkowane w okresie dłuższym niż 1 rok i wprowadzane (...)

 • Sprzedaż gruntu a podatek VAT

  (VAT), opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlegają: odpłatna dostawa towarów i odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Zgodnie z definicją towarów zawartą w słowniczku (...)

 • Jakie porozumienia między przedsiębiorstwami są nieważne z mocy prawa?

  przedsiębiorstw i wszelkie praktyki uzgodnione, które mogą wpływać na handel między Państwami Członkowskimi i których celem lub skutkiem jest zapobieżenie, ograniczenie lub zakłócenie (...)

 • Odliczenie VAT od zakupu quada

  wykorzystywany do wykonywania czynności opodatkowanych VAT. Ponieważ trudno sobie wyobrazić, w jaki sposób quad mógłby służyć przy sprzedaży reklamówek, odliczenie VAT od jego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane