Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uniknąć podwójnego opodatkowania spadku - opinia prawna

  podatek od spadku w Polsce podatek ten zostanie obliczony przez Urząd Skarbowy na podstawie złożonego przez Pana zeznania i w oparciu o załączone dokumenty. Zgodnie z art. 14 ust. 1 (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  wskazuje była żona nie zamieszkuje w miejscu zameldowania od lutego tego roku, może więc Pan wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o jej wymeldowaniu. Jednak w razie gdy organ stwierdzi (...)

 • Odrzucenie spadku za małoletnie dziecko

  nią zwrócić do Sądu Cywilnego – Wydziału Rodzinnego i Nieletnich). Następnie należy złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku. spadek, odrzucenie, dziecko, rodzice, sąd rodzinny, (...)

 • Opinia prawna na temat WNIOSEK O WYDANIE POSTANOWIENIA O ODRZUCENIU SPADKU PRZEZ MALOLETNIEGO

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNIOSEK O WYDANIE POSTANOWIENIA O ODRZUCENIU SPADKU PRZEZ MALOLETNIEGO, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Eksmisja lokatora

  poprzedniego właściciela. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności jest także tytułem egzekucyjnym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości. Nabywca może więc złożyć do komornika (...)

 • Odrzucenie spadku przez wszystkich spadkobierców

  wprost bądź z dobrodziejstwem inwentarza. Dlatego też należy bezwzględnie pamiętać o wskazanym terminie. odrzucenie, spadku, przez, spadkobierców

 • Skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia

  wyrządzoną przez wydanie prawomocnego orzeczenia. Z art. 417[1] § 2 kc można wnosić, że stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia jest bezwzględną przesłanką odpowiedzialności (...)

 • Opłaty sądowe od kuratora spadku

  Na wniosek gminy zostałem kuratorem spadku. Po ustaleniu, kto jest spadkobiercą, złożyłem wniosek o stwierdzenie nabycia spadku i w tym momencie sąd wzywa mnie do uiszczenia (...)

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  nieruchomości, która nie ma urządzonej księgi wieczystej, należy przedstawić akt własności ziemi oraz postanowienie sądu o stwierdzeniu nabycia spadku. Zgodnie z art. 92 § 4 ustawy Prawo (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - wznowienie

  zawiadomienie z Sądu Rejonowego o terminie posiedzenia w przedmiocie rozpoznania zażalenia na postanowienie prokuratora o odmowie wszczęcia dochodzenia złożonego przez pokrzywdzonego. (...)

 • Skarga na postanowienie PINB

  P.p.p.s.a.? Przedstawienie w wyznaczonym terminie dokumentów określonych w postanowieniu o wstrzymaniu robót, o których mowa w art. 48 ust. 3, traktuje się jak wniosek o zatwierdzenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Jaka część spadku po smierci rodziców nalezy sie dla 4 rodzeństwa ?

  Chodzi o następująca sprawę- W roku 2001 zmarł mój ojciec, kilka lat wcześniej mama. Mama nie zostawiła żadnego testamentu, ani jakiegokolwiek (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Wniosek o nabycie prawa do spadku

  Witam. Mam takie pytanie - wątpliwość. Sprawa ogólnie dotyczy próby odzyskania nieruchomości odebranej "dekretem Bieruta" w Warszawie moim przodkom, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane