Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga na postanowienie PINB

  P.p.p.s.a.? Przedstawienie w wyznaczonym terminie dokumentów określonych w postanowieniu o wstrzymaniu robót, o których mowa w art. 48 ust. 3, traktuje się jak wniosek o zatwierdzenie (...)

 • Brak postanowienia o zawieszenia postępowania

  prawo wezwania sądu do ustosunkowania się do przedmiotowego wniosku oraz uzupełnienie postanowienia o rozstrzygnięcie w sprawie wniosku, wówczas od momentu doręczenia takiego postanowienia (...)

 • Opłata za odpis z Krajowego Rejestru Sądowego

  , wydany na wniosek o wydanie wyciągu dotyczący działu 1 - 10 zł, a za każdy następny dział - 5 zł, za zaświadczenie z rejestru przedsiębiorców, wydane na wniosek o (...)

 • Opinia prawna na temat WNIOSEK O WYDANIE POSTANOWIENIA O ODRZUCENIU SPADKU PRZEZ MALOLETNIEGO

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNIOSEK O WYDANIE POSTANOWIENIA O ODRZUCENIU SPADKU PRZEZ MALOLETNIEGO, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Błędy formalne w postanowieniu sądu

  W kwietniu 2006 r. mąż złożył pozew przeciwko matce swoich dzieci o odebranie jej praw rodzicielskich i zamieszkanie dzieci z nim w związku z nadużywaniem władzy rodzicielskiej przez matkę (...)

 • Ustalenie składu majątku spadkowego

  W jaki sposób ustalić skład majątku spadkowego? Jeśli chodzi o ustalenie składu majątku spadkowego można wystąpić o dokonanie spisu inwentarza. Na wniosek tego, kto uprawdopodobni, (...)

 • Sądowa kontrola decyzji i postanowień wydawanych przez Prezesa UOKiK

  postanowieniaZasady przedstawione powyżej dotyczące zaskarżania decyzji Prezesa UOKiK mają odpowiednie zastosowanie do wnoszenia zażaleń na wydane przez niego postanowienia. Zachodzą tu jednak (...)

 • Jak bronić się przed egzekucją? - czyli powództwa przeciwegzekucyjne

  należności. W przypadku powództwa osoby trzeciej o zwolnienie zajętego przedmiotu od egzekucji decydować będzie wartość zajętego przedmiotu. O właściwości miejscowej decydować będzie (...)

 • Dom opieki dla osób starszych

  ;rych mowa w art. 55 ust. 1 i 2; 3)      złoży wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie domu pomocy społecznej. Nie ma przeszkód w zakładaniu komercyjnych (...)

 • Działanie sądu z urzędu w postępowaniu spadkowym

  z uzasadnieniem. Wniosek w tym zakresie powinien zostać złożony w terminie 7 dni od ogłoszenia postanowienia. Apelację składa się zaś w terminie 14 dni od doręczenia postanowienia (...)

 • Organizacja i opodatkowanie gry losowej

  od pełnej wartości zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% (art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT). Zgodnie z art. 40 ust. 4 ustawy o PIT organizator loterii ma obowiązek pobrać ten

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Odrzucenie spadku

  Witam, kilka lat temu zmarł mi ojciec. Byłam zmuszona odrzucić spadek po nim, gdyż musiałabym spłacać jego długi. Ostatnio zmarła moja babcia (...)

 • Jaka część spadku po smierci rodziców nalezy sie dla 4 rodzeństwa ?

  Chodzi o następująca sprawę- W roku 2001 zmarł mój ojciec, kilka lat wcześniej mama. Mama nie zostawiła żadnego testamentu, ani jakiegokolwiek (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane