Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Policjanci sami się ukarzą za palenie papierosów

  do nakładania mandatu, a więc na przykład drugi policjant czy strażnik miejski. Mandat może wynieść od 20 do 500 zł, a jeśli funkcjonariusz go nie przyjmie, to musi się liczyć z tym, że wniosek (...)

 • Wniosek o ustalenie prawa do dodatku z tytułu samodzielnego wychowywania dziecka dla osób, które otrzymały do dnia 1 maja 2004 r. ustalone na siebie świadczenie z funduszu alimentacyjnego

  wniosku. Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie terenowej jednostki ZUS o wypłacie świadczenia z funduszu alimentacyjnego, zaświadczenie komornika o całkowitej lub częściowej bezskuteczności (...)

 • Wierzytelności zajmowane przez komornika

  Moja była żona złożyła wniosek u komornika o wszczęcie egzekucji alimentów na rzecz naszego dziecka. Pracuję na pełny etat mam także oszczędności na koncie. Jakie środki może zająć (...)

 • Opinia prawna na temat WNIOSEK O ODZYSKANIE DZIECKA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNIOSEK O ODZYSKANIE DZIECKA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prywatny detektyw jako świadek

  , że matka zaniedbuje mojego syna, to może on też być moim świadkiem na rozprawie i czy jego zeznania i dowody będą uwzględnione na rozprawie? Można złożyć wniosek o przeprowadzenie dowodu (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  wydźwięk pejoratywny, świadczący o wyraźnie złej woli domniemanego sprawcy, ignorującego w sposób tendencyjny obowiązek alimentacyjny, wynikający czy to z ustawy, czy to z odpowiedniego wyroku (...)

 • Egzekucja kontaktów z dzieckiem

  czynności, czyli egzekucja świadczeń niepieniężnych. Jak wynika z artykułu, sąd może na wniosek wierzyciela (w tym przypadku - matkę dziecka) nałożyć grzywnę. Wymierzając grzywnę, (...)

 • Administracyjny tytuł wykonawczy na nieletniego

  przypadku na nieletnie dzieci? Zgodnie z art. 26 § 1 ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, organ egzekucyjny wszczyna egzekucję administracyjną na wniosek wierzyciela i na podstawie (...)

 • Wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego

  zmiany orzeczenia w przedmiocie alimentacji. Wprost przeciwnie, jeżeli córka wykaże np. chęć dalszego kształcenia sąd może podnieść kwotę alimentów dostosowując ją do aktualnych potrzeb dziecka. (...)

 • Gimbus ma zabierać dzieci spod domu

  się z obowiązku, organizując dowóz i opiekę uczniowi gimnazjum z punktu zbiórki znajdującego się od jego domu w odległości około 2,6 km, czyli nie przekraczającego 4 km, o jakich (...)

 • Internet bezpieczny dla dzieci

  telefonicznego.KontekstPropozycja powołania nowego programu powstała m.in. w oparciu o zalecenia sformułowane przez same dzieci podczas ogólnoeuropejskiego forum młodzieży poświęconego bezpiecznemu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • jak odzyskac dziecko??

  Moj problem polega na tym ,iz jestem zona czlowieka ktory z poprzedniego zwiazku (nie malzenstwo) ma dziecko.Chcielibysmy aby chlopiec byl z nami poniewaz (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane