Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  związanych ze stosowaniem lub tworzeniem prawa administracyjnego.  2. Do przewodniczących kolegium stosuje się przepisy o ekspertach, z tym że są oni zwolnieni z odbycia (...)

 • IV - Kodeks postępowania karnego. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Postępowanie odwoławcze

  .  Art. 363. Z chwilą zgłoszenia wniosku o wyłączenie jawności rozprawa w zakresie tego wniosku odbywa się z wyłączeniem jawności, jeżeli o to wnosi strona lub sąd uzna (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  zwrotu nakładów koniecznych o tyle, o ile nie znalazły pokrycia w użytku, który z nich osiągnął. Zwrotu innych nakładów może żądać o tyle, o ile (...)

 • Opinia prawna na temat WNIOSEK O ZWOLNIENIE Z ODBYCIA RESZTY KARY

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WNIOSEK O ZWOLNIENIE Z ODBYCIA RESZTY KARY, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  65, poz. 385), Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. 1996 r., Nr 67, poz. 329). nauczyciel, zwolnienie, wypowiedzenie, mianowanie, umowa o pracę, zatrudnienie

 • Za co i w jaki sposób odpowiada dyscyplinarnie nauczyciel?

  z ostrzeżeniem, zwolnienie z pracy, zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczycielskim w okresie 3 lat od ukarania - podlegają zatarciu, (...)

 • Zmiany w zakresie dozoru elektronicznego

  rozwiązanie dyskryminujące osoby, które korzystały z tej formy odbywania kary. Dozór elektroniczny stosowany jest wobec sprawców na wniosek. Mogą go złożyć (w sądzie (...)

 • Zwalnianie z ćwiczeń wojskowych

  Odebrałem kartę mobilizacyjną do czynnej służby wojskowej z informacją, że będzie to szkolenie. Jakie są powody, dla których mogę ubiegać się o zwolnienie z tego obowiązku? (...)

 • Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  terminie 3 miesięcy od dnia uprawomocnienia się wyroku, złożyć wniosek do sądu, który wydał wyrok, o zwolnienie go z zakazu pełnienia funkcji w zarządzie lub o (...)

 • Kodeks pracy

  , gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem-ojcem wychowującym dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  zwolnienie z odbywania reszty kary ograniczenia wolności albo środka karnego pobiera się opłatę w wysokości 45 zł.  Zgodnie z art. 196 kodeksu karnego wykonawczego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Przerwa w karze

  Mam następujący problem.Jestem skazany prawomocnym wyrokiem na 2 i pół roku pozbawienia wolności.Przebywałem w areszcie 8 miesięcy i wyszedłem (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • ODSIADKA 1 ROKU ZA ZLAMANIE ZAKAZU!!!!!- PIERWSZA Z 5

  WITAM. BLAGAM POMOZCIE MI!!! DZIS ZAWINELI MOJEGO PRZYSZLEGO MEZA DO ZAKLADU KARNEGO NA BIALOLEKE NA 1 ROK. OPOWIEM OD POCZATKU; MOJ FACET PRZESKROBAL (...)

 • Zawieszenie kary ze względu na dziecko

  Mój narzeczony siedzi w więzieniu, wyrok kończy mu się dopiero za rok. jestem w ósmym miesiącu ciąży i chciałam zapytać, czy jeśli urodzi się (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane