Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedsądowe dochodzenie należności

  list polecony, czy też musi być wysłany za zwrotnym potwierdzeniem odbioru? Czy nieodebrane przez dłużnika wezwanie (zwrot do nadawcy) ma duże znaczenie w sprawie? Czy przedsądowe wezwanie (...)

 • Brak aktualnego adresu spółki z o.o.

  Wysłałem spółce z o.o. przedsądowe wezwanie do zapłaty, jednak list wrócił z adnotacją "adresat wyprowadził się". Ustalono, że spółka nie ma aktualnego adresu, w KRS nie dokonała aktualizacji, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  wynalazek, wzór użytkowy albo wzór przemysłowy do korzystania. Art. 21. W przypadku przekazania wynalazku, wzoru użytkowego albo wzoru przemysłowego do korzystania zgodnie z art. 20, z (...)

 • Opinia prawna na temat WEZWanie przedsądowe WZÓR

  Nie szukaj dłużej informacji na temat WEZWanie przedsądowe WZÓR, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieodebranie zamówionego towaru

  dodatkowy termin do zapłaty i odbioru bram? Czy jeśli tak, to może to być zarazem wezwanie przedsądowe zawierające stosowny rygor? Stosownie do art. 643 kc, zamawiający obowiązany jest odebrać (...)

 • Zwrot pożyczki stwierdzonej wyłącznie przelewami

  pieniądze, ten termin już minął. Widzę, ze nie obejdzie się bez skierowania pozwu o zapłatę i dlatego mam zamiar wystosować do dłużnika przedsądowe wezwanie do zapłaty. Czy muszę najpierw (...)

 • Odpowiedzialność wspólników spółki jawnej

  powyższym przedsądowe wezwanie do zapłaty samej spółki i uzyskanie nakazu przeciwko spółce? Czy może powinienem wezwać do zapłaty osobno każdego wspólnika i przeciwko nim solidarnie wystąpić (...)

 • Wyegzekwowanie należności

  dochodzenia należności wynikających z umów: Przedsądowe dochodzenie należności Dochodzenie należności za niezapłaconą fakturę przedsądowe wezwanie do zapłaty, dochodzenie (...)

 • Przedprocesowe wezwanie do zapłaty

  Czy wierzyciel, który wysłał mi przedsądowe wezwanie do zapłaty, ma prawo oddać sprawę do sądu, jeśli zaspokoję część jego roszczeń we wskazanym terminie?   Jeżeli wierzyciel wysłał

 • Wezwanie do zapłaty zaległości pracowniczych

  jakim pracodawca ma obowiązek wywiązać się z zapłaty zaległości, zagrożenie wystąpieniem na drogę sądową w przypadku niewywiązania się z obowiązku przez pracodawcę. Przedsądowe wezwanie (...)

 • Dłużnik niemiecki a właściwość sądu

  przedsądowe wezwanie do zapłaty dłużnika wraz z dowodem nadania.Faktury VAT (roszczenia z faktury VAT).Potwierdzenie odbioru towaru (WZ). sąd, właściwość, jurysdykcja, pozew, postępowania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane