Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Towary otrzymane nieodpłatnie a VAT

  ) - nie będzie więc podatku naliczonego. towary otrzymane nieodpłatnie, VAT, nieodpłatne przekazanie towarów, odzież używana, sklep, handel, sprzedaż

 • Rozpoczęcie działalności gospodarczej

  kilku bankach, to musimy wskazać jeden z nich jako podstawowy i poinformować o tym (podając numery kont) wszystkie nasze banki, a także urząd skarbowy i ZUS. działalność, założenie, odzież używana

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych

  podatnikiem VAT. Ze zwolnienia przedmiotowego z podatku od towarów i usług może bowiem korzystać jedynie podatnik VAT. W przeciwnym przypadku, idąc takim tokiem rozumowania, że każda sprzedaż (...)

 • Opinia prawna na temat VAT odzież używana

  Nie szukaj dłużej informacji na temat VAT odzież używana, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  VAT, jak też stawka 8% i 23%. Uwzględniając, że ta grupa wydatków pochłania w ciągu miesiąca 195 zł, dokonując podziału na możliwe opcje opodatkowania, łączny roczny VAT może wynieść (...)

 • Sprzedaż używanego środka trwałego

  czasowego powyższej reguły. środek trwały, podatnik VAT, sprzedaż, rzecz używana, odliczenie VAT

 • Likwidacja działalności a środki trwałe

  . 29 ust. 10 ustawy o VAT, tj. cena nabycia i od tej ceny należy obliczyć podatek należny. Z brzmienia art. 14 ust. 1 ustawy o VAT może wynikać, że ustawodawca chce opodatkować tylko pozostałe (...)

 • Obrót nieruchomościami, a podatek VAT

  powyższego zwolnienia nie jest istotne, czy mieszkanie jest towarem używanym w rozumieniu art. 43 ust. 2 ustawy o VAT. Osoba wykonująca wyłącznie czynności zwolnione z VAT nie ma konieczności (...)

 • Odzież dla pracowników a VAT

  . Odszkodowania nie stanowią natomiast ani świadczenia usług, ani dostawy towarów i tym samym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. odzież, buty, dostawa towarów, faktura VAT, (...)

 • Naliczanie VAT za usługi pośrednictwa

  dotarł? Czy mam obowiązek wystawić fakturę VAT za cały towar i usługę pośrednictwa? Jaki kurs wymiany walut powinnam wpisać w umowie, żeby był podstawą do ew. naliczenia podatku VAT od (...)

 • Dziecięce ubranka z 23-procentowym VAT

  Stawki podatku VAT na odzież, dodatki odzieżowe dla niemowląt oraz buciki dziecięce wzrosną z 7 do 23 procent. Taki pomysł zaakceptował rząd podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane