Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktura w dewizach w obrocie krajowym

  stosunków między samymi rezydentami. zasada walutowości, waluty obce, faktura VAT

 • Przyjęcie kursu wyceny przy imporcie

  Celny do wyceny rozrachunków związanych zarówno z zakupem towaru, jak i frachtu. Jaki kurs przyjąć, jeśli faktura za zakup towaru wystawiona jest z końcem miesiąca, a odprawa dokonana jest (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia

  podatników z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy oraz z innych umów o podobnym charakterze są opodatkowane na powyższych zasadach ogólnych (tzn. wg skali podatkowej), chyba że podatnicy (...)

 • Opinia prawna na temat VAT Z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat VAT Z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie umowy z arbitrem

  Muszę podpisać umowę z arbitrem. Osoba ta nie prowadzi działalności gospodarczej i nie wystawi z tego tytułu faktury VAT. Jaką podpisać wówczas z nią umowę, biorąc pod uwagę, (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas naprawy samochodu (...)

 • Zakup sprowadzonego samochodu

  ekologiczna, zwolnienie z VAT, rejestracja

 • Opodatkowanie przychodów z najmu

  zależy od porównania korzyści, jakie może przynieść opłacanie podatku w tej formie w porównaniu z płaceniem podatku na zasadach ogólnych.   Zgodnie z Ustawą o zryczałtowanym podatku (...)

 • Zatrudniony na umowę o pracę wystawia fakturę

  do niektórych prac dodatkowo na umowę zlecenia czy umowę o dzieło). Oczywiście może to być kwestionowane przez organy podatkowe, jeśli z okoliczności wynika, że charakter współpracy w danym zakresie

 • Wykup samochodu z leasingu

  ? Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem wykup samochodu z leasingu, (...)

 • Import samochodu z USA

  Jestem zainteresowany importem samochodu osobowego z USA. Ww. pojazd zamierzam oclić, zapłacić VAT i akcyzę w Polsce. Czy urząd celny może zakwestionować wartość ww. pojazdu na umowie (fakturze)? (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • VAT a sprzedaż z Polski do Szewcji?

  Witam! Mam pytanie, jak rozwiązać kwestię podatku VAT w następującej sytuacji: I wersja sp. z o.o. (czynny podatnik VAT) II wersja osoba fizyczna (...)

 • wynajem lokalu a podatek VAT

  Chciałabym wynająć firmie , która jest podatnikem podatku VAT pomieszczenia biurowe. Pamieszczenia te mieszczą się w domu jednorodzinnym , którego (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane