Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas naprawy samochodu (...)

 • Opodatkowanie przychodów z najmu

  zależy od porównania korzyści, jakie może przynieść opłacanie podatku w tej formie w porównaniu z płaceniem podatku na zasadach ogólnych.   Zgodnie z Ustawą o zryczałtowanym podatku (...)

 • Wykup samochodu z leasingu

  ? Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju Odliczanie podatku VAT od rat leasingowych, czynszów najmu itp. wydatków związanych z firmowym samochodem wykup samochodu z leasingu, (...)

 • Opinia prawna na temat VAT Z

  Nie szukaj dłużej informacji na temat VAT Z, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Import samochodu z USA

  Jestem zainteresowany importem samochodu osobowego z USA. Ww. pojazd zamierzam oclić, zapłacić VAT i akcyzę w Polsce. Czy urząd celny może zakwestionować wartość ww. pojazdu na umowie (fakturze)? (...)

 • Montaż z powierzonych części

  składa maszyny z części po czym gotowe maszyny są wywożone do Szwecji. Polska firma wystawia jedynie fakturę za usługę - montaż. Czy jest to dla polskiej firmy wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru? (...)

 • Faktura w dewizach w obrocie krajowym

  stosunków między samymi rezydentami. zasada walutowości, waluty obce, faktura VAT

 • Przyjęcie kursu wyceny przy imporcie

  Celny do wyceny rozrachunków związanych zarówno z zakupem towaru, jak i frachtu. Jaki kurs przyjąć, jeśli faktura za zakup towaru wystawiona jest z końcem miesiąca, a odprawa dokonana jest (...)

 • Zakup sprowadzonego samochodu

  ekologiczna, zwolnienie z VAT, rejestracja

 • Zatrudniony na umowę o pracę wystawia fakturę

  do niektórych prac dodatkowo na umowę zlecenia czy umowę o dzieło). Oczywiście może to być kwestionowane przez organy podatkowe, jeśli z okoliczności wynika, że charakter współpracy w danym zakresie

 • obowiązek podatkowy - usługa najmu

  Osoba prawna posiada kamienicę, z której czerpie zyski poprzez wynajem. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy z tytułu VAT od takiej usługi? Zgodnie z obowiązującą ustawą o podatku (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane