Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewłaszczenie samochodu na zabezpieczenie

  w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Które przepisy regulują dokonanie takiej adnotacji (w zależności od wariantu współwłasności np. 49% i 99%), jak długo to trwa (wg przepisów), (...)

 • Odliczenie VAT od rat leasingowych

  gospodarczą ma prawo do odliczania w całości podatku VAT od rat leasingowych po zmianie ustawy, tj. od dnia 22.08.2005 r.? Zgodnie z ustawą o podatku VAT termin wykonanie badań technicznych (...)

 • Rejestracja samochodu w spółce cywilnej

  braku adnotacji w dowodzie rejestracyjnym o drugim właścicieli pojawiły się wątpliwości co do dowodu własności pojazdu. Dowodem własności pojazdu lub jego pojedynczych zespołów (...)

 • Opinia prawna na temat VAT 4 W DOWODZIE REJESTRACYJNYM

  Nie szukaj dłużej informacji na temat VAT 4 W DOWODZIE REJESTRACYJNYM, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  zgłoszenia rejestracyjnego. Data podana w potwierdzeniu zarejestrowania podatnika jako podatnika VAT UE (druk VAT-5 UE) powinna co do zasady pokrywać się z dniem, w którym podatnik (...)

 • Paliwo do samochodu a VAT

  Mam samochód ford focus kombi rok produkcji 1999, "tzw. z kratką". Jest wpisany jako środek trwały firmy, w celu odpisywania amortyzacji. W dowodzie rejestracyjnym jest wpisany "samochód (...)

 • Dodatkowe badanie techniczne samochodu

  potwierdzającego spełnienie wymagań określonych w art. 86 ust. 4 pkt 1–4 ustawy o VAT regulują przepisy zawarte w art. art. 86. ust. 5. ustawy z dnia 11 marca 2004 (...)

 • Odliczanie podatku VAT od 01.04.2014 r.

  którym mowa w art. 86a ust. 10 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą, powinno być przeprowadzone nie później niż przed dniem dokonania dostawy. 3. (...)

 • Brak rejestracji VAT-R/UE dla WDT a stawka 0%

  kodem PL. Art. 97 ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług stanowi natomiast, że w przypadku podatnika zarejestrowanego jako podatnik VAT UE, który w zgłoszeniu rejestracyjnym, (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  informacji o ustanowieniu zastawu rejestrowego w dowodzie rejestracyjnym, nie ma znaczenia dla jego istnienia oraz dla możliwości zaspokojenie się z samochodu przez bank w razie jego (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  naliczonego od tych czynności, w całości lub w części, w szczególności:  przekazanie lub zużycie towarów na cele osobiste podatnika lub jego pracowników, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Demontaż kratki

  W newsletterze e-prawnika z 28 lipca 2005 znalazł się skrót artykułu Gazety Prawnej pt. "Zdemontuj kratkę w bagażniku?", w którym czytamy, (...)

 • Problem z Vat 25 i PCC3

  Witam, posiadam pewien problem zakupiłem samochód na własność z ojcem w Polsce na zwykłej giełdzie. Samochód był sprowadzony z Belgii ale nie (...)

 • Nie poprawny numer vin

  Witam, mam problem a mianowicie ok. miesiaca temu sprzedalem auto i dzisiaj dzwonil do mnie ten kupiec i powiedzial ze numer vin na karcie pojazdu rozni (...)

 • Rejestracja

  Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. Zakupiłem pojazd, a dowodem transakcji jest faktura VAT. (Robakkk) Mam problem dotyczący rejestracji samochodu. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane