Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jakim czasie można wykorzystać urlop okolicznościowy - opinia prawna

  związku z urodzeniem się dziecka pracownikowi należy się urlop okolicznościowy w wymiarze 2 dni. Czy w opisanej sytuacji przysługują mi dwa dni wolne z powodu narodzin dziecka? Czy mój (...)

 • Urlop okolicznościowy w trakcie wypoczynkowego

  Czy w sytuacji, gdy zgon osoby bliskiej nastąpił w czasie mojego urlopu wypoczynkowego, urlop ten przedłuża się o należny urlop okolicznościowy? Jak wygląda sytuacja w przypadku zwolnienia

 • Urlop okolicznościowy dla ojca narodzonego dziecka

  W związku z urodzeniem się dziecka pracownikowi (ojcu) należy się urlop okolicznościowy w wymiarze 2 dni. Jeśli zaistniała sytuacja miała miejsce 4 lipca 2005 r. (narodziny), a pracownik nie (...)

 • Opinia prawna na temat Urlop okolicznościowy -śmierć szwagra

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Urlop okolicznościowy -śmierć szwagra, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia dziecka

  mogą być udzielone pracownicy łącznie z innymi dniami wolnymi od pracy lub z urlopem wypoczynkowym.   urlop, okolicznościowy, macierzyński

 • Urlop w razie pogrzebu osoby bliskiej

  Żonie pracownika zmarła babcia, czy pracownikowi należy się urlop okolicznościowy, czy też musi wypisać wniosek o urlop wypoczynkowy? Niestety, ale zwolnienia od pracy przysługujące (...)

 • Urlop okolicznościowy na pogrzeb

  okolicznościowy. urlop okolicznościowy, pogrzeb, teść, powinowaty, pracownik, rozwód, była żona

 • Urlop na czas obrony pracy magistreskiej

  Czy przysługuje mi dodatkowy urlop w związku z obroną pracy magisterskiej? Studia zaoczne, stała umowa o pracę, przysługuje 20 dni w roku (8 lat stażu pracy). Studia opłacane samodzielnie, nie przez

 • Urlop dla studiującego

  . nauka, praca, urlop okolicznościowy, urlop szkoleniowy, urlop bezpłatny, studia

 • Urlop okolicznościowy - urodzenie dziecka

  tego uprawnienia. Co to są urlopy okolicznościowe i kiedy przysługują? urlop okolicznościowy, urodzenie dziecka, matka, urlop macierzyński, poród, pracownik, umowa o pracę

 • Co to są urlopy okolicznościowe i kiedy przysługują?

  usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (Dz. U. 1996 r., Nr 60, poz. 281 ze zmianami). Urlop okolicznościowy, urlop

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop okolicznościowy

  Pracuję w państwowej firmie, żona jest bezrobotna bez prawa do zasiłku (raz w miesiącu misi jeździć podpisać gotowość), mamy córeczkę. Pytanie (...)

 • Prawo do nagrody za 100% obecność w pracy

  Pracuje w instytucji, tzw budżetówce. Funkcjonuje u nas Zarządzenie Pracodawcy w Sprawie Przyznawania Nagród. Zgodnie z jednym z § cytuje: "niewykorzystana (...)

 • Czy ten 1 albo 2 dni urlopu okolicznościowego

  Czy ten 1 albo 2 dni urlopu okolicznościowego wliczam w wymiar urlopu 20 lub 26 dni? Jeśli przysługuje mi urlop wypoczynkowy 20 dni to czy po wykorzystaniu (...)

 • urlop okolicznościowy?

  Mam takie pytanie, czy w związku z tym, że za niedługo mam zamiar się ożenić i zastanawiam się czy mam prawo do urlopu okolicznościowego? Uzyskałem (...)

 • Urlop okolicznościowy z powodu śmierci

  Podczas urlopu wypoczynkowego, który musiałem wykorzystać za poprzedni rok, zmarła moja matka. Zwróciłem się do swojego zakładu pracy o udzielenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane