Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustanowienie hipoteki

  wieczystych i hipotece. Zgodnie z art. 245 § 1 kc do ustanowienia ograniczonego prawa rzeczowego stosuje się odpowiednio przepisy o przeniesieniu własności. Art. 158 kc. Umowa zobowiązująca (...)

 • Przejście zakładu a świadectwa pracy

  Z dniem 1 listopada jeden z wydziałów przekształcił się w spółkę z o.o. Przejście pracowników do nowej spółki nastąpiło na zasadzie art. 23[1] KP. Czy dotychczasowy pracodawca (...)

 • Jakie ograniczenia swobody przepływu towarów między państwami wspólnotowymi są zakazane?

  poświadczającego pochodzenie produktu, którego uzyskanie jest znacznie utrudnione w przypadku podmiotu importującego ten produkt z innego Państwa Członkowskiego niż kraj pochodzenia w porównaniu (...)

 • Opinia prawna na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • RFN musi ograniczyć formalności przy przyjmowaniu delegowanych pracowników

  zamierzoną działalność w Niemczech oraz obywatel ten ma obowiązek posiadać paszport ważny w okresie planowanego pobytu. W związku z powyższymi rozbieżnościami między prawem niemieckim (...)

 • Czy odprawa emerytalna przysługuje także w razie przejścia na wcześniejszą emeryturę?

  Pracownikowi spełniającemu warunki uprawniające do renty z tytułu niezdolności do pracy lub emerytury, którego stosunek pracy ustał w związku z przejściem na rentę lub emeryturę, przysługuje (...)

 • Firma spółki jawnej

  Chcemy, żeby zakładana przez nas spółka jawna miała nazwę np. PaS sp. j. Czy we wszystkich formularzach, które należy wypełnić, w rubrykach "dane podmiotu", gdzie wymaga się podania "nazwa/ firma

 • Skutki zawarcia małżeńskiej umowy rozdzielności majątkowej

  Witam. Chcemy wraz z żoną zawrzeć umowę rozdzielności majątkowej. Jakie będą skutki takiej czynności? Podstawowym skutkiem zawarcia takiej umowy jest zniesienie ustroju wspólności (...)

 • Zbycie przedsiębiorstwa

  prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej? Fakt zbycia przedsiębiorstwa w zamian na pieniądze czy też udziały w spółce z o.o. nie ma żadnego wpływu na formę prowadzonej (...)

 • Przekształcenie spółki a sytuacja pracowników

  Spółka jawna ulega przekształceniu w spółkę z o.o. Czy na gruncie prawa pracy jest przejście zakładu pracy na innego pracodawce czy tylko zmiana formy prawnej tego samego pracodawcy? Czy zastosowanie

 • Poświadczenie nieprawdy

  tylko za zgodą władz spółki". Takiej decyzji formalnie nie ma i nie było. Czy w tej sytuacji mamy do czynienie z poświadczeniem nieprawdy? W jaki sposób prezes łamie prawo? Jak pociągnąć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowy z Sp. z o.o. i S.A.

  Mam takie pytanie. Tworzę prezentację multimedialną dla firmy. Chcę podpisać z nimi umowę. Kogo podpis ze strony zamawiającego winien widnieć na (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane