Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przekazanie pozwu do postępowania odrębnego

  medycznego). Czy na takie postanowienie Sądu przysługuje zażalenie? Czy powinnam takie zażalenie złożyć i czy składa się ono wraz z odpisem z KRS Pozwanego? Czy jeśli takie zażalenie (...)

 • Zwrot podatku spółce

  ;rej mowa w art. 191 § 1 (wspólnik ma prawo do udziału w zysku wynikającym z rocznego sprawozdania finansowego i przeznaczonym do podziału uchwałą zgromadzenia wspólników).Zatem

 • Sprzedaż nieruchomość rolnej a podatek VAT

  zagospodarowania przestrzennego i zajmuje około 15% powierzchni działki). Czy powyższa transakcja kupna-sprzedaży będzie obciążona podatkiem VAT, jeśli tak, to jaką stawką? Zgodnie z art. (...)

 • Opinia prawna na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Moment zaliczenia do kosztów rachunku za energię

  Otrzymujemy (spółka z o.o.) od dostarczyciela energii faktury za dostarczenie energii. Przykładowo w lutym otrzymujemy fakturę dokumentującą pobór energii w styczniu. W którym momencie możemy

 • Koszty organizacyjne spółki kapitałowej

  Spółka z o.o. została zarejestrowana w KRS 26.10.2005 r., a w Urzędzie Skarbowym jako datę rozpoczęcia działalności podano 15.12.2005 r. Czy wydatki poniesione 30.10.2005 r. na wykup domeny

 • Samochód służbowy a koszty

  Spółka z o.o. (pełna księgowość) planuje zakup samochodu służbowego, który zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych i faktury za ubezpieczenie, paliwo, ew. naprawy będą (...)

 • Działalność gospodarcza, a odpowiednia spółka

  utworzenia spółki kapitałowej - spółki z o.o. lub spółki akcyjnej - ryzykuje Pan tylko wniesionymi wkładami. Ponadto, spółka kapitałowa może zostać utworzona tylko przez jedną osobę (...)

 • Postępowanie układowe a zobowiazania spółki

  Czy spółka z o.o. występując do sądu w sprawie postępowania układowego jest zwolniona z płacenia bieżących podatków i składek zus oraz bieżących zobowiązań wobec kontrahentów (...)

 • Określenie wynagrodzenia od stworzonego programu

  , niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór). Wśród utworów podlegających więc tym regulacjom z cała pewnością są także programy komupterowe. W sytuacji opisanej (...)

 • Forma prowadzenia działalności gospodarczej

  plus, iż prócz wyłożonego przez wspólników kapitału zakładowego, wspólnicy nie odpowiadają za zobowiązania spółki. W celu poznania szczegółowych zasad funkcjonowania spółki cywilnej, z o.o. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowy z Sp. z o.o. i S.A.

  Mam takie pytanie. Tworzę prezentację multimedialną dla firmy. Chcę podpisać z nimi umowę. Kogo podpis ze strony zamawiającego winien widnieć na (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane