Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podpisanie weksla przez członka zarządu spółki

  Spółka z o.o, jest moim dłużnikiem, co stwierdzają podpisane faktury. Ponadto dysponuję jeszcze wekslem wystawionym przez jej prezesa oraz deklaracją wekslową, z której wynika że ten (...)

 • Pozwanie członków zarządu

  odpowiedzialności za zobowiązania spółki. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest osobą prawną a zatem odrębnym podmiotem i sama odpowiada za swoje zobowiązania. W pierwszym przypadku (...)

 • Koszt darowizny udziałów

  Spółka X jest jednym z udziałowców innej spółki z o.o. Y. Teraz spółka X chce podarować osobie prywatnej część należących do niej udziałów w spółce Y. W związku z tym (...)

 • Opinia prawna na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Data rozpoczęcia działalności gospodarczej

  Wspólnicy spółki z o.o. utworzyli spółkę na podstawie aktu notarialnego z dnia 27.07.2005 r. Zawarli w akcie notarialnym informację, że w związku z tym, że spółka rozpoczyna (...)

 • Miejsce zamieszkania za granicą a ZUS

  Spółka z o.o. zamierza zatrudnić na umowę o pracę na 1/4 etatu obywatela Polski zamieszkałego w Niemczech. Jak zarejestrować tę osobę w ZUS? Jak zakładamy, pracownik będzie wykonywał pracę (...)

 • Odpowiedzialność cywilna zarządu spółdzielni

  przeciwko zarządowi spółki z o.o., ale nie wiemy, czy można wystąpić przeciwko zarządowi spółdzielni. Z chwilą wpisania spółdzielni (w tym spółdzielni mieszkaniowej) do Krajowego (...)

 • Wybór rady nadzorczej w spółce akcyjnej

  przyznanego każdemu akcjonariuszowi prawa głosu jako wiązki uprawnień związanych nierozerwalnie z jego statusem w spółce. Pamiętać należy jednak o pewnych ograniczeniach wynikających z (...)

 • Funkcja prezesa a umowa o pracę

  usługowego prowadzenia ksiąg handlowych, ale nie prowadzę ksiąg spółki, jedynie inne firmy na podatkowych księgach. Czy taka sytuacja jest zgodna z prawem? Czy będąc prezesem sp. z (...)

 • Zaciąganie zobowiązań przez spółkę w likwidacji

  posługiwania się firmą z dodatkiem ""w likwidacji"" co jest informacją dla kontrahentów.   spółka z o.o., spółka w likwidacji, zaciąganie zobowiązań, likwidator

 • Kiedy zaakceptowana faktura przez dłużnika spełnia wymóg pisemnej umowy?

  zachodzi tylko w razie zawarcia umowy na piśmie z jednoczesnym w tymże piśmie zastrzeżeniem o konieczności uzyskania zgody dłużnika na dokonanie przelewu. Z uwagi na obrót gospodarczy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowy z Sp. z o.o. i S.A.

  Mam takie pytanie. Tworzę prezentację multimedialną dla firmy. Chcę podpisać z nimi umowę. Kogo podpis ze strony zamawiającego winien widnieć na (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane