Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozporządzenie udziałem w spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu

  bezwarunkowo albo bez zawiadomienia uprawnionych o zbyciu lub z podaniem im do wiadomości istotnych postanowień umowy niezgodnie z rzeczywistością będzie nieważna. Rozporządzenie udziałem (...)

 • Darowanie mieszkania wnukowi

  Chciałbym podarować wnukowi moje mieszkanie, do którego przysługuje mi spółdzielcze własnościowe prawo. W jaki sposób mogę to zrobić? Zgodnie z art. 890 par. 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczenie

 • Rodzaje umów przewidziane w ustawie Prawo autorskie

  utworu (umów licencyjnych), które z kolei dzieli na licencje wyłączne i niewyłączne. W prawie autorskim obowiązuje zasada swobody umów, aczkolwiek jest ona ograniczona szeregiem

 • Opinia prawna na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowy z Sp. z o.o. i S.A.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowa dożywocia

  (umowa o dożywocie), powinien on, w braku odmiennej umowy, przyjąć zbywcę jako domownika, dostarczać mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnić mu odpowiednią pomoc i (...)

 • Rozdzielność majątkowa małżonków

  przez przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (np. ubezwłasnowolnienia jednego z małżonków, ogłoszenia jego upadłości), które powodują z mocy prawa rozdzielność majątkową. (...)

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe

  czynności prawnych, zgodnie z art. 15 Kodeksu cywilnego oznacza to, że w konsekwencji dla osoby takiej zostaje ustanowiona kuratela i może ona samodzielnie (bez zgody opiekuna) zawierać jedynie (...)

 • Zarząd majątkiem dziecka a ustanowienie kuratora

  państwowym. Przytaczany przepis zatem ma na względzie ustanowienie kuratora do załatwienia poszczególnych spraw i z chwiląich ukończenia kuratela ustaje z mocy prawa. Przez ukończenie (...)

 • Działalność dzierżawcy na szkodę nieruchomości sąsiednich

  Jakie działania można podjąć, gdy dzierżawca nieruchomości gminnej działa na szkodę nieruchomości sąsiednich? Naszym zdaniem sensowna możliwość działania w tej sytuacji związana jest z (...)

 • Ubezwłasnowolnienie przez osobę obcą

  nie jestem krewnym, przedstawicielem ustawowym. Czy sąd może zając sie ta sprawa z urzędu? A może prokurator ma takie uprawnienia? Do kogo i jaki wniosek należy złożyć? Zasadniczo kpc wskazuje

 • Dział spadku a obowiązek podatkowy

  . Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku aktualny pozostaje obowiązek podatkowy z tytułu nabycia spadku. Różnice mogą dotyczyć jedynie kosztów postępowania. W przypadku działu przed notariuszem (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowy z Sp. z o.o. i S.A.

  Mam takie pytanie. Tworzę prezentację multimedialną dla firmy. Chcę podpisać z nimi umowę. Kogo podpis ze strony zamawiającego winien widnieć na (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane