Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosunek pracy z nauczycielem bez kwalifikacji

  ) nawiązał z nimi stosunek pracy na czas nieokreślony. Dwie osoby zobowiązały się do uzyskania wymaganych kwalifikacji i rozpoczęły studia z zakresu edukacji przedszkolnej. Trzecia osoba deklaruje (...)

 • Elementy umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Jakie elementy powinny być zawarte w umowie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Umowa sp. z o.o. powinna określać: 1.          firmę (...)

 • Powierzenie zarządu we wspólnocie

  , iż uchwała taka upoważniałaby jedynie reprezentujący wspólnotę wspólnoty do zawarcia umowy, przy czym byłaby to umowa z samą wspólnotą, a zawarcie umowy z samym (...)

 • Opinia prawna na temat Umowa z ENEA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowa z ENEA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy spółki jawnej przez wierzyciela wspólnika

  Zgodnie z art. 62 § 2 ksh jeżeli w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeprowadzono bezskutecznie egzekucję z ruchomości wspólnika, wówczas jego wierzyciel, który na podstawie tytułu egzekucyjnego

 • Obniżenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  związku z wejściem w życie ustawy z dniem 8 stycznia o wysokości kapitału zakładowego. W umowie spółki (akcie notarialnym) jest kapitał 50.000 zł (gdyż był spisywany w grudniu kiedy ustawa (...)

 • Wycofanie pojazdu z ruchu a ubezpieczenie OC

  ruchu. Umowa ubezpieczenia wygasa z chwilą wyrejestrowania pojazdu, ale wycofanie z ruchu nie jest tożsame z wyrejestrowaniem. Ani przepisy ustawy o ruchu drogowym, ani też rozporządzenie (...)

 • Termin spłaty pożyczki

  . 481 Kodeksu cywilnego), niezależnie od odsetek należnych z tytułu umowy pożyczki, jeśli takie zostały umówione (Gudowski Jacek [w:] Dmowski Stanisław, Sychowicz Marek, Ciepła Helena, Kołakowski

 • Okres przechowywania dokumentów

  Mieszkanie zostało zakupione w styczniu 2004 roku. Środki na zakup mieszkania pochodziły w części z darowizny otrzymanej w 2003 roku. Czy dokumenty z tym związane, tzn. umowy darowizny z (...)

 • Kontrola spółki z o.o. przez wspólnika

  , jeżeli istnieje uzasadniona obawa, że wspólnik wykorzysta je w celach sprzecznych z interesem spółki i przez to wyrządzi spółce znaczną szkodę. Jeżeli wspólnik nie zgadza się z taką (...)

 • Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

  udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, bo z nim mamy do czynienia w pytaniu, charakteryzuje się tym, iż nabywca udziałów wchodzi do spółki na miejsce zbywcy. Umowa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa z ENEA

  witam. znajoma podpisała Umowę o z ENEA o świadczenie usług. Umowa została zawarta 01.01.2005 jednak w ostatnim pkt tej Umowy jest napisane ze Umowa (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Usunięcie słupa energetycznego z działki

  mam działkę , na której po podziale wychodzi jedna część ze słupem energetycznym na środku,jaka jest możliwość usunieńcia lub przesunieńcia (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane