Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czynsz za mieszkanie służbowe

  ;lność najmu lokalu. W związku z powyższym jest Pani również najemcą lokalu, na którym ciąży obowiązek uiszczania czynszu. Prosimy również o zapoznanie się z treścią (...)

 • Zajęcie udziałów w spółce z o.o.

  W jednej z porad dotyczących zajęcia komorniczego udziałów w sp. z o.o. przeczytałem stwierdzenie, że art 887 par. 1 kpc stanowi, iż z mocy samego zajęcia wierzyciel może wykonywać (...)

 • Nieograniczone dysponowanie spółką z ograniczoną odpowiedzialnością

  ;łką, konieczne jest (skoro np. k.s.h. czy umowa przewidują w niektórych miejscach wymóg 100% quorum) dysponowanie 100% udziałów i 100% quorum, co może zostać osiągnięte na trzy

 • Opinia prawna na temat Umowa z ENEA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowa z ENEA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Łączenie się spółek z udziałem spółek osobowych

  majątkiem) za zobowiązania.Pamiętaj, że:Plan połączenia ze strony spółki osobowej uczestniczącej w połączeniu powinien być podpisany zgodnie z zasadami reprezentacji danej spółki wynikającymi (...)

 • Informacja o działalności spółki z o.o.

  , radę nadzorczą obowiązek rozliczania się z postępów spółki i organizowania spotkań wspólników? Jeśli tak, to jak często, np. w ciągu roku? Wspólnikowi spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (...)

 • Leasing samochodu od firmy z UE

  Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce chce zawrzeć umowę leasingu operacyjnego na nowy samochód osobowy z firmą leasingową mającą siedzibę w innym kraju Unii Europejskiej. Czy taka umowa (...)

 • Rozliczanie się z podatku w Polsce

  przez okres nie przekraczający 2 lat od dnia przyjazdu do tego drugiego Umawiającego się Państwa. Niniejszy artykuł nie będzie miał zastosowania do dochodu z badań, jeżeli takie badania nie (...)

 • Kapitał zakładowy spółki z o.o. a udziały wspólników

  Jak wygląda kwestia kapitału zakładowego spółki z o.o. w kontekście udziałów wspólników w tym kapitale? Zgodnie z art. 153 ksh kapitał zakładowy jest odzwierciedlany poprzez (...)

 • Rezygnacja z funkcji członka zarządu sp.z o.o.

  członka zarządu. Z przedstawionego stanu faktycznego wynika bowiem, że w tym przypadku zostały zrealizowane obydwie czynności. Umowa spółki może jednak zawierać odmienne od wynikających (...)

 • Stawka VAT na bramy z montażem

  . materiałów, transportu i robocizny dla celów opodatkowania ich podatkiem VAT osobno (wg przewidzianych dla nich stawek) możliwe jest jedynie w sytuacji, gdy umowa z klientem określa odrębnie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa z ENEA

  witam. znajoma podpisała Umowę o z ENEA o świadczenie usług. Umowa została zawarta 01.01.2005 jednak w ostatnim pkt tej Umowy jest napisane ze Umowa (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Usunięcie słupa energetycznego z działki

  mam działkę , na której po podziale wychodzi jedna część ze słupem energetycznym na środku,jaka jest możliwość usunieńcia lub przesunieńcia (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane