Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.

  sposób nie ograniczyła prawa Polski do opodatkowania. Zatem na polskiej spółce ciąży obowiązek obliczenia i poboru 20 proc. ryczałtu od przychodów. Płatnikiem podatku jest w tej sytuacji spółka z (...)

 • Sprzedaż auta z działalności osobie prywatnej

  samochodu do środków trwałych. Na jaki zapis mam się powołać w przypadku kontroli z US? Zgodnie z § 13 ust. 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2008 (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji jako komplementariusz

  spółka z o.o. nie została jeszcze wpisana do rejestru przedsiębiorców przez sąd rejestrowy. Zgodnie z treścią art. 11 par. 1 i 2 ksh, spółka z o.o. w organizacji (podobnie, jak spółka (...)

 • Opinia prawna na temat Umowa z ENEA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowa z ENEA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przychód z usługi o charakterze ciągłym

  powstaje z chwilą upływu terminu płatności, jeżeli został on określony w umowie właściwej dla rozliczeń z ich tytułu. Jeśli umowa nie określa terminu płatności, obowiązek ten (...)

 • Upływ kadencji członków zarządu sp. z o.o.

  , mandat członka zarządu wygasa z dniem odbycia zgromadzenia wspólników, zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia funkcji członka zarządu, chyba (...)

 • Zakup udziałów w sp. z o.o.

  przede wszystkim zapoznać się z umową spólki. Umowa zawierać może ograniczenia w zbywaniu udziałów spółki z o.o. Warto także zaznajomić się z sytuacją finansową i ze stanem (...)

 • Spółka jawna jako udziałowiec spółki z o.o.

  Czy spółka jawna może być udziałowcem spółki z o.o. lub akcjonariuszem spółki akcyjnej? Jeśli sporządzono umowę przenoszącą udziały w spółce z o.o. na spółkę jawną, to czy taka (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu na czas oznaczony

  , zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem z zachowaniem terminów umownych, a w ich braku z zachowaniem terminów ustawowych. § 2. Ustawowe terminy

 • Zaciąganie zobowiązań w spółce z o.o.

  udziałowiec sp. z o.o. jednoosobowej dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Czy może on pożyczyć sp. z o.o. jednoosobowej środki pieniężne na ewentualny zakup towarów (...)

 • Odsetki od zobowiązań z tytułu WNT

  rozumieniu niniejszej konwencji, jeżeli strona posiada więcej niż jedną siedzibę handlową, za siedzibę handlową uważa się tę, która ma najściślejszy związek z umową i z jej wykonaniem, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane