Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola spółki z o.o. przez wspólnika

  , jeżeli istnieje uzasadniona obawa, że wspólnik wykorzysta je w celach sprzecznych z interesem spółki i przez to wyrządzi spółce znaczną szkodę. Jeżeli wspólnik nie zgadza się z taką (...)

 • "Odpłatna" umowa użyczenia

  pobierane jakiekolwiek wynagrodzenie, także w postaci części honorarium. (art. 710 kodeksu cywilnego, ustawa z 23.04.1964r., Dz.U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) W ramach swobody umów, strony (...)

 • Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

  udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, bo z nim mamy do czynienia w pytaniu, charakteryzuje się tym, iż nabywca udziałów wchodzi do spółki na miejsce zbywcy. Umowa (...)

 • Opinia prawna na temat Umowa z ENEA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Umowa z ENEA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie sprzdaży udziałów w spółce z o.o.

  Bardzo proszę o odpowiedź w jaki sposób (jaki Pit i kiedy) należy złożyć w celu rozliczenia się z fiskusem, gdy sprzedaje się udziały spółki z o.o. w wyniku zawarcia zwykłej umowy cywilnej (...)

 • PCC od pożyczki dla sp. z o.o.

  W 2006 r. zagraniczny udziałowiec udzielił spółce z o. o. pożyczki, umowa została podpisana również w 2006. Czy wówczas podlegało to podatkowi od czynności cywilnoprawnych? Zgodnie z (...)

 • Ustanowienie prokury w spółce z o.o.

  funkcjonować? Od momentu powołania przez Zarząd, czy dopiero po spisaniu aktu? Ustanowienie prokurenta w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością może być podjęte przez zarząd. Jeżeli umowa (...)

 • Określenie liczby członków zarządu spółki z o.o.

  spółki, powołanie kolejnego (w ramach tego zakresu) członka zarządu nie wymaga uchwały wspólników. spółka z o.o., z ograniczoną odpowiedzialnością, zarząd spółki, (...)

 • Jednoosobowy zarząd w spółce z o.o.

  regulujące organy spółek kapitałowych, w tym spółki z o.o., jako organ uprawniony do reprezentacji spółki i prowadzenia jej spraw wymieniają zarząd (art. 201 § 1 ksh - w odniesieniu do spółki (...)

 • Pożyczka na rzecz spółki z o.o.

  wprowadza wymóg zawarcia jej w formie pisemnej. Wierzytelność wspólnika z tytułu udzielonej spółce pożyczki uważa się za jego wkład do spółki w przypadku ogłoszenia jej upadłości w terminie (...)

 • Wynagrodzenie prezesa zarządu w sp. z o.o.

  sposób nie ograniczyła prawa Polski do opodatkowania. Zatem na polskiej spółce ciąży obowiązek obliczenia i poboru 20 proc. ryczałtu od przychodów. Płatnikiem podatku jest w tej sytuacji spółka z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa z ENEA

  witam. znajoma podpisała Umowę o z ENEA o świadczenie usług. Umowa została zawarta 01.01.2005 jednak w ostatnim pkt tej Umowy jest napisane ze Umowa (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Usunięcie słupa energetycznego z działki

  mam działkę , na której po podziale wychodzi jedna część ze słupem energetycznym na środku,jaka jest możliwość usunieńcia lub przesunieńcia (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • ciąża a wygaśnięcie umowy

  jestem nauczycielką, 31 sierpnia tego roku w związku z nieuzupełnieniem kwalifikacji wygasła mi umowa, zawarta w 1997 roku na czas nieokreślony, w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane