Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Darowizna pieniężna

  miesięcznych przychodów. Czy istnieją jakiekolwiek ograniczenia wiekowe lub formalno-prawne dotyczące osoby darczyńcy? Czy umowa darowizny środków pieniężnych musi być sporządzona (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  środków przez oszczędzającego,b) wypłatą środków dokonaną na rzecz osób uprawnionych do tych środków po śmierci oszczędzającego,c) wypłatą transferową - z tym że zwolnienie (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  , transferowanych lub zwracanych środków zgromadzonych na IKE.3. Po upływie okresu, o którym mowa w ust. 1, podmiot prowadzący działalność maklerską, dokonując wypłaty transferowej środków (...)

 • Opinia prawna na temat UMOWA DAROWIZNY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH

  Nie szukaj dłużej informacji na temat UMOWA DAROWIZNY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co się bardziej opłaca darowizna czy pożyczka? - opinia prawna

  przez podatnika w terminie 1 miesiąca od powstania obowiązku podatkowego, czyli w praktyce od spełnienia świadczenia, jako że w przypadku umowy darowizny środków pieniężnych najczęściej (...)

 • Prawo bankowe

  banku na okres co najmniej trzyletni wskazuje, że działalność ta będzie bezpieczna dla środków pieniężnych gromadzonych w banku.1a. Komisja Nadzoru Bankowego odstąpi, w drodze decyzji wydanej (...)

 • Darowizna a podatek

  majątkowych lub nieudokumentowania otrzymania tytułem darowizny lub polecenia darczyńcy środków pieniężnych dowodem przekazania na rachunek nabywcy lub przekazem pocztowym będzie opodatkowanie (...)

 • Podatek od dokonanej darowizny

  . Zatem nie jest możliwe uznanie takiej czynności za bezpodstawne wzbogacenie. Podstawą przekazania środków pieniężnych była właśnie umowa darowizny. Bank jako instytucja obowiązana (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 23a-30e)

  nabytych środków lub wartości pieniężnych w walucie obcej w dniu ich wpływu jest wyższa od wartości tych środków lub wartości pieniężnych w dniu zapłaty lub innej formy wypływu (...)

 • Umowny system gwarantowania środków pieniężnych

  systemie gwarantowania środków pieniężnych. Umowa o jego utworzeniu takiego systemu zawierana jest pomiędzy BFG a bankiem, który chce rozszerzyć gwarancję, jaką daje Fundusz, ponad (...)

 • Forma umowy darowizny

  bez wymaganej formy aktu notarialnego jest nieważna. Istnieje jednak wyjątek od nieważności umowy darowizny zawartej z pominięciem formy aktu notarialnego. Otóż umowa darowizny zawarta (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Sprzedaż mieszkania zzamieszkała wnim matką samotnie wychowującą dzieci

  MĄŻ W TRAKCIE ROZWODU SPRZEDAŁ NASZE MIESZKANIE,OSOBOM TRZECIM.DODAM ŻE NABYLIŚMY JE W TRAKCIE MAŁŻEŃSTWA,ALE ON ZABESPIECZYŁ JE SOBIE ŻE ZAKUPIŁ (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane