Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż odziedziczonego mieszkania

  umożliwiający sprzedaż lokalu bez płacenia podatku dochodowego (19%)? Czy istnieje przepis stanowiący o tym, iż po złożeniu oświadczenia w Urzędzie Skarbowym o zamiarze wykorzystania środków (...)

 • Przedsiębiorstwo małżonka a wspólność majątkowa

  kwestia pochodzenia środków pieniężnych, za które te składniki zostały zakupione.  Przykładowo, jeżeli jedno z przedsiębiorstw zostało założone za środki pochodzące z darowizny, (...)

 • Zarząd majątkiem wspólnym

  W trakcie trwania rozwodu żona nie przekazywała żadnych środków pieniężnych na utrzymanie dzieci (trójka najstarszych z czwórki mieszka ze mną), aby pokryć wydatki związane z wychowaniem (...)

 • Opinia prawna na temat UMOWA DAROWIZNY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH

  Nie szukaj dłużej informacji na temat UMOWA DAROWIZNY ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • System kas budowlanych na horyzoncie

  przez spółdzielnie mieszkaniową na rzecz członka prawa własności lokalu mieszkalnego. Jak będzie wyglądać umowa z kasą? Umowa, jaką osoba fizyczna zawrze z kasą oszczędnościowo-budowlaną, (...)

 • Szkolenie pracownika na koszt pracodawcy

  zabezpieczenia interesów pracodawcy może być w takiej sytuacji zawarcie z pracownikiem osobnej umowy, w której pracodawca z jednej strony zobowiąże się, na przykład do wyłożenia środków (...)

 • Rozporządzenie udziałem przed ustaniem wspólności

  weszła nieruchomość, istotne jest pochodzenie środków pieniężnych, z których zakup ten ma być sfinansowany. Jeżeli środki te pochodzą z wynagrodzenia małżonków (czyli z majątku wspólnego) 

 • Szczególne uprawnienia banków

  Zabezpieczenia Bank udzielając kredytów osobom fizycznym oraz podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą musi w odpowiedni sposób zabezpieczyć zwrot oddanych do dyspozycji środków pieniężnych

 • Brak pieniędzy a niemożliwość świadczenia

  mojej winy - wskazując spółkę jako odpowiedzialną i winną braku możliwości zaspokojenia wierzycieli przez moją firmę ? Brak środków pieniężnych, potrzebnych do wykonania zobowiązań (...)

 • Umowa kredytu dla obcokrajowca

  ; zakres uprawnień banku związanych z kontrolą wykorzystania i spłaty kredytu,  terminy i sposób postawienia do dyspozycji kredytobiorcy środków pieniężnych, wysokość prowizji, jeżeli (...)

 • Egzekucja z nieruchomości

  w żadnym razie umowa pożyczki. Może nim być umowa sprzedaży lub darowizny. Warto też pamiętać, iż podobne sytuacje mogą stanowić przestępstwo. Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • Przepisanie domku jednorodzinego z działką

  Moi rodzice posiadają dom jednorodziny wraz działką 34 arową, chcą przepisać całość. Tylko proszę o rade w jakim charakterze :darowizny, testamentu (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Sprzedaż mieszkania zzamieszkała wnim matką samotnie wychowującą dzieci

  MĄŻ W TRAKCIE ROZWODU SPRZEDAŁ NASZE MIESZKANIE,OSOBOM TRZECIM.DODAM ŻE NABYLIŚMY JE W TRAKCIE MAŁŻEŃSTWA,ALE ON ZABESPIECZYŁ JE SOBIE ŻE ZAKUPIŁ (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane