Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak unikniesz podwójnego opodatkowania?

  podatku odlicza się podatek zapłacony za granicą. Kwota odliczanego podatku nie może być zaś wyższa niż część podatku przed dokonaniem odliczenia, przypadająca proporcjonalnie na (...)

 • Faktury dla specyficznych kontrahentów

  podatku; kwotę zryczałtowanego zwrotu podatku od wartości nabytych produktów rolnych; wartość nabytych produktów rolnych wraz z kwotą zryczałtowanego zwrotu podatku; kwotę (...)

 • Jak rozliczyć podatek dochodowy z tytułu kontraktu menedżerskiego? – opinia prawna

  wystawiać faktury VAT zleceniodawcy na usługi określone w „umowie o zarządzanie”?Opinia prawna:Od dnia 01.01.2003 ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej zwana pdof) (...)

 • Opinia prawna na temat Stawka podatku zryczałtowanego na PKD 95.21

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Stawka podatku zryczałtowanego na PKD 95.21, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Propozycje istotne dla branży rolno-spożywczej

  ;lności na danych z Rachunków Ekonomicznych Rolnictwa. Podwyżka stawki zryczałtowanego zwrotu podatku (do 6%) ma zrekompensować podwyżkę stawki podatku na środki (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług. (...)

 • Sprzedaż materiałów budowlanych wraz z usługą montażu - opinia prawna

  jako: handel PKD 51 oraz budownictwo PKD 45.Czy możemy zawierać umowy z naszymi klientami na roboty budowlane dotyczące sprzedaży i montażu instalacji sanitarnych (np.instalacja kotłowni (...)

 • Stawka VAT na usługi projektantów ubiorów

  , dekorowanie wnętrz, wzornictwo artykułów użytku osobistego i gospodarstwa domowego. Zgodnie z art. 41 ust 1 ustawy o podatku od towarów i usług, stawka podatku VAT wynosi w (...)

 • Stawka podatku VAT na usługi pakowania

  Przy działalności związanej z pakowaniem według nowego PKD 82.92.Z i PKWiU 74.82.10-00.00, jaka jest stawka podatku VAT? Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów (...)

 • Umowa zlecenie - zaliczki na podatek

  automatycznie wejdziemy w VAT? Przy wypłacie wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia zleceniodawca – jako płatnik - musi pobrać 19% zaliczkę na podatek dochodowy. Przekazuje ją na konto (...)

 • Opodatkowanie zamiany domu na samochód

  przedmiotem zamiany są wyłącznie znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieruchomości i prawa wymienione w lit. a)-c). Na mocy pkt 32b ustawodawca zwolnił też od podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane