Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  Stan faktyczny Zamierzam wystąpić o rozwód z orzeczeniem winy żony, na co ona się nie zgadza. Żona od 1,5 roku  utrzymuje kontakty z innym mężczyzną  (...)

 • Podział majątku małżonków

  Chcę ubiegać się o rozwód z winy żony (żona przyznała się do zdrady). Przez wszystkie lata małżeństwa tylko ja pracowałem i utrzymywałem rodzinę. Żona nie pracuje obecnie (...)

 • Alimenty dla byłej żony i dorosłego syna

  emeryt kontynuuje harówkę, nie miał urlopu od 25 lat i przez 11 lat pracował na ciężkich kontraktach w tropiku, tunelach i w kopalniach w kraju. Czy po rozwodzie (z winy lub bez winy (...)

 • Opinia prawna na temat ROZWÓD Z WINY ŻONY

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ROZWÓD Z WINY ŻONY, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zniesienie współwłasności - przyznanie własności

  W lutym rozwiodłem się z żoną, sąd orzekł rozwód z wyłącznej winy żony. Mamy własnościowe mieszkanie i żona domaga się zwrotu połowy wartości bądź sprzedaży (...)

 • Nierówne ustalenie udziałów w majątku po rozwodzie

  Sąd orzekł rozwód z wyłącznej winy żony. W trakcie trwania związku dochody męża przewyższały znacznie dochody żony. Czy w tej sytuacji mąż ma prawo domagać się (...)

 • Sprawa rozwodowa

  , że rozkład pożycia stał się trwały, nie jest wykluczony uznanie przez sąd winy obojga małżonków.  rozwód, separacja sądowa, wina, rozkład pożycia, trwały, zupełny

 • Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie

  wygrane przez żonę). Żona nie chce się zgodzić na rozwód bez orzekania winy. Dodam że po wyjściu z domu związałem się z inną kobietą, z którą obecnie mieszkam i (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  zamieszkania nie pokrywa się z adresem zameldowania) byłej żony, tak aby korespondencja mogła do niej faktycznie trafiać. W związku z tym aby uniknąć ewentualnych komplikacji w toku (...)

 • Złożenie pozwu o rozwód do sądu

  wtedy ma "większe szanse" na wygranie i orzeczenie winy żony? Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym, jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy (...)

 • Sprawa rozwodowa

  . Natomiast należy podkreślić, że wykreślenie się z kredytu oznacza zmianę umowy zawartej  z bankiem. A to będzie wymagało negocjacji z kredytodawcą. rozwód, alimenty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód z winy żony ?

  Jakie mam szanse uzyskać, jeżeli dysponuję zeznaniem roztrzęsionej kobiety twierdzącej, że moja żona miała 2-letni romans z jej mężem ? Ta kobieta (...)

 • Czy jest możliwy rozwód bez zgody męża

  Witam mam taki problem Jestem już rok w związku małężeńskim przez ten rok żona zdradziła mnie 2 razy zakażdym razem powiedziała mi to prosto (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)

 • 5 lat płacenia alimentów - czy mnie to dotyczy ?

  Złożyłem pozew o rozwód z winy żony. Po 6 latach - tak po 6 latach chodzenia po sądach sędzina zawyrokowała, że winę za rozpad małeństwa ponoszą (...)

 • TO MOJE OSTATNIE WOŁANIE O POMOC!!!

  To jeszcze raz ja, ale chyba po raz ostatni szukam tu pomocy. Moja sprawa jest widocznie zbyt skomplikowana jak na to forum albo też nie wzbudza zainteresowania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane