Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż na rzecz parafii

  szkoleniowym.   Z powyższego wynika, że spółka ewidencjonująca swój obrót za pomocą kasy fiskalnej nie jest zwolniona z obowiązku takiego ewidencjonowania, nawet jeżeli (...)

 • Kasa fiskalna u hurtownika

  kasy fiskalnej. Można równeż dodać, że osoby, które mają obowiązek wprowadzenia ewidencjonowania za pomocą kasy fiskalnej, są z tego obowiązku zwolnione (na obecny (...)

 • Kasy fiskalne

  wtedy zobligowany do założenia kasy fiskalnej? Czy muszę brać pod uwagę łączny obrót, czy też tylko ten ze sprzedaży na rzecz osób fizycznych? Zgodnie z ustawą o podatku (...)

 • Opinia prawna na temat Protokół anulowania sprzedaży z kasy fiskalnej - wzór bezpłatny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Protokół anulowania sprzedaży z kasy fiskalnej - wzór bezpłatny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udokumentowanie sprzedaży niefakturowanej

  dokumentu sprzedaży – jest zobowiązany ująć sprzedaż w księgach i w ewidencji sprzedaży VAT.Przykładowo § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 (...)

 • Prowadzenie usług w czasie urlopu właściciela

  punkcie sprzedaży nie pomoże. Jedyną opcją jest pozwolenie (a właściwie nakazanie) stosowania kasy fiskalnej pracownikowi, albo zamknięcie zakładu na czas urlopu właściciela. kasa (...)

 • Podatnik podatku od nieruchomości

  określony w umowie, do wpłacania na rzecz gminy 100% pobranych opłat targowych, dochód z dzierżawy będzie obliczany na podstawie danych z kasy fiskalnej, wypłata należności: (...)

 • Najem a kasa fiskalna

  ; powyższego rozporządzenia zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania przy pomocy kasy fiskalnej podatników, u których kwota obrotu z działalności, o której (...)

 • Dokumentacja wpłat w euro

  Jako osoba fizyczna prowadzę działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług edukacyjnych, które są zwolnione z VAT oraz z obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Prowadzę (...)

 • Opodatkownie wpisowego

  (Dz. U. 2004 r., Nr 27, poz. 2706). Z rozporządzenia wynika, iż zwolnieni od rejestracji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej do 31.12.2005 są podatnicy: u których kwota obrotu (...)

 • Obowiązek stosowania kasy fiskalnej

  bankowy podatnika plus istnieje powiązanie transakcji z ewidencją i dokumentacją - to uniknie konieczności ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy fiskalnej. kasa fiskalna, kasa rejestrująca, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Konieczność wprowadzenia kasy fiskalnej

  Witam wszystkich serdecznie, Potrzebuję małej pomocy w sprawie konieczności wprowadzenia kasy fiskalnej. Zacznę od początku. Prowadzę jednoosobową (...)

 • Klauzule zakazane - sprawdzenie regulaminu sklepu internetowego

  Witam, pozwów przez jakąś organizacje ciąg dalszy, na początek maja mam nieobowiązkowe przesłuchanie w swojej sprawie, aż niby trzy punkty, niedozwolone, Proszę (...)

 • co grozi za brak kasy fiskalnej?!

  Dzień dobry! Chciałem zapytać jaka kara mi może grozić za niewprowadzenie kasy fiskalnej?! Proszę o informacje?! No ja słyszałem, że są poważne. ponoć (...)

 • kasa fiskalna obowiązkowa?

  Mam pytanie, koło mojego domu otworzono budke z makaronami. Chodzi o to ze sprzedawca nie ma tam kasy fiskalnej... to chyba nie zgodne z prawem prawda? (...)

 • Zakup samochodu - proszę o pomoc!!!

  Witam! Przedwczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem samochodu Cinquecento. Z przyczyn ode mnie niezależnych nie udało mi się go jeszcze zarejestrować, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane