Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sąd powinien dyscyplinować strony

  rozsądnym terminie (art. 6 § 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności). Spółka w dniu 12 listopada 1997 roku wniosła do sądu pozew o zapłatę. (...)

 • Niezgodne z prawem działania komornika

  2 działki budowlanej opierając wycenę wyłącznie na wartości budynku), chcę skierować sprawę do Sądu o zapłatę sumy wynikającej z błędnej wyceny. Pytanie przeciwko komu powinien (...)

 • Długi spółki komandytowej

  osób posiadam. W jaki sposób odzyskać należność? Czy komandytariusz również odpowiada za długi? Przeciwko komu wnieść pozew o zapłatę? Czy mogły zaistnieć zmiany w spółce (...)

 • Opinia prawna na temat Pozew o zapłatę odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielowi.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Pozew o zapłatę odszkodowanie przeciwko ubezpieczycielowi., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela i sprawcy szkody

  Jestem pokrzywdzoną w procesie karnym i zamierzam również wystąpić o przyznanie mi statusu oskarżyciela posiłkowego. Wystąpiłam już o odszkodowanie w związku z poniesionymi stratami (...)

 • Zerwanie umowy o współpracę a szkoda

  przypadku, gdyby Pan na przykład wykonał jakąś usługę, a usługobiorca za nią nie zapłacił, czyli nie spełniłby świadczenia wzajemnego. W opisanym przypadku powinien być to zatem raczej pozew (...)

 • Solidarna odpowiedzialność poręczyciela

  zapłatę przeciwko tej pani (bo pożyczki nie zwraca) oraz przeciwko poręczycielowi. Wezwałem ich obojga do zapłaty pod rygorem skierowania pozwu o zapłatę. Czy mogę ująć (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  on podnieść przeciwko poręczycielowi zarzutów, które mu przysługiwały przeciwko wierzycielowi, a których poręczyciel nie podniósł z tego powodu, że o nich (...)

 • Odpowiedzialność pracownika za straty pracodawcy

  Kontrahent nie zapłacił firmie należności w wysokości ponad 20.000 zł. W postępowaniu sądowym kontrahent - pozwany o zapłatę należności bronił się m.in. zarzutem, że pracownicy firmy (...)

 • Wezwanie do zapłaty o odszkodowanie

  Występuję z powództwa cywilnego o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Sprawa dotyczy dotkliwego pogryzienia przez psa. Zanim złożę pozew do sądu zamierzam wysłać wezwanie o zapłatę (...)

 • Kiedy można żądać zabezpieczenia roszczenia? (ze zmianami od 5 lutego 2005 r.)

  to przysługuje zobowiązanemu przeciwko uprawnionemu, jeżeli: uprawniony nie wniósł pisma wszczynającego postępowanie w terminie wyznaczonym przez sąd; uprawniony cofnął pozew lub wniosek; pozew (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane