Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprzedaż nieruchomości zakupionej od dewelopera

  którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie). Nowe zasady opodatkowania nie przewidują możliwości zwolnienia dochodu z opodatkowania, jeśli zostanie on przeznaczony na inne cele mieszkaniowe (tak jak (...)

 • Zwolnienie (obniżenie) z podatku od gruntów

  art. 1c ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, organem podatkowym właściwym w sprawach podatków i opłat unormowanych w niniejszej ustawie jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). Jak stanowi (...)

 • Darowizna pieniężna dla syna

  małżonków należą przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Zatem żona (tak w przypadku wspólności majątkowej, jak (...)

 • Opinia prawna na temat Podatek (jak wyliczyc)

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Podatek (jak wyliczyc), zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysokość emerytury na rękę

  , gdy składka na ubezpieczenie zdrowotne obliczona przez ZUS jest wyższa od zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych obliczonej przez tego płatnika zgodnie z przepisami ustawy o podatku

 • Przekształcenie spółki a niepodzielony zysk

  siedziby (płatnika) do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrała podatek, przesyłając równocześnie deklarację PIT-8A. Oczywiście zasadę wyrażoną przez urząd można odpowiednio (...)

 • Remanent likwidacyjny

  likwidacyjny został bowiem sporządzony niezgodnie ze stanem faktycznym - jak sama jego nazwa mówi, powinien on dokumentować faktyczną likwidację kaset (np. przez spalenie). W przedstawionej sprawie (...)

 • Samochód wykupiony z leasingu

  zgodnie z odrębnymi przepisami podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku.  Jeżeli cena nabycia nie przekracza kwoty 3.500 zł, wówczas korzystający

 • Sporządzenie weksla na urzędowym blankiecie

  weksel i spisać umowę z odsetkami. Czy weksel musi być urzędowy czy może być wydrukowany ze wzorów wekslowych? Jak wysoki muszę zapłacić podatek od pożyczki i kiedy? Weksel nie musi być (...)

 • Opodatkowanie dochodów z nieruchomości

  % uzyskanego przychodu z tytułu sprzedaży. Podatek ten jest płatny bez wezwania w terminie 14 dni od dnia dokonania odpłatnego zbycia na rachunek urzędu skarbowego, którym kieruje naczelnik urzędu (...)

 • Zwrot nadpłaconych składek ZUS

  . Odliczone od dochodu składki na ubezpieczenie społeczne, a także odliczone od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne wykazywane są bezpośrednio w deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podatek (jak wyliczyc)

  1.Witam, mógłby mi ktos pomoc?? pracowalem w holandii 3 miesiace, Po wyliczeniu 30 diet, przeliczeniu wszystkiego na zlotowki i wyliczeniu 19% podatku (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • stypendium socjalne

  Witam wszystkich.Mam taki mały problem otuż chodzi o to że kryterium otrzymywania stypendium socjalnego to jest nie przekroczenie miesięcznego dochodu (...)

 • Opłaty notarialne i sącdowe od nowego mieszkania

  Czytalam ustawy o opłatach notarialnych i sądowych ale nadal nie potrafię sobie wyliczyc jak duże poniąsę opłaty za zakup nowego mieszkania kupionego (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane