Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przeniesienie własności pod warunkiem

  mieszkania pod warunkiem, że spłaci pan zadłużenie. Później, w celu przejścia własności nieruchomości, potrzebne jest dodatkowe porozumienie stron obejmujące ich bezwarunkową zgodę na (...)

 • Zapłata ceny może być warunkiem

  konieczne jest dodatkowe porozumienie stron obejmujące ich bezwarunkową zgodę na niezwłoczne przejście własności. Postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 4 kwietnia 2012 roku, sygn. akt III (...)

 • Zrzeczenie się dziedziczenie

  pociąga za sobą nieważność umowy. Oczywiście w tym przypadku niezbędna jest obopólne porozumienie stron. Wydziedziczenie pociąga za sobą skutek w postaci utraty stanowiska (...)

 • Opinia prawna na temat POROZUMIENIE STRON

  Nie szukaj dłużej informacji na temat POROZUMIENIE STRON, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nagrody jubileuszowej nie można się zrzec

  orzeczenia - trafiła do Sądu Najwyższego, który stwierdził, że:Porozumienie stron stosunku pracy o zrzeczeniu się przez pracownika nagrody jubileuszowej jest nieważne na podstawie art. 58 (...)

 • Kodeks pracy

  rozwiązuje się: 1) na mocy porozumienia stron,  2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem),  3) przez

 • Pora na arbitraż z prawdziwego zdarzenia

  sądem polubownym, sąd polubowny umarza postępowanie. Osnowa ugody powinna być wciągnięta do protokołu i stwierdzona podpisami stron. Na wniosek stron sąd polubowny może jednak nadać (...)

 • Zwolnienie pracownika

  , zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy, może zapewnić porozumienie się stron co do możliwości jej wypowiedzenia (art. 33 k.p.). Porozumienie takie powinno znaleźć wyraz w (...)

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  . Oddział 2Przepisy ogólne o rozwiązywaniu umowy o pracę Art. 30. § 1. Umowa o pracę rozwiązuje się: 1) na mocy porozumienia stron, 2) przez oświadczenie jednej ze stron (...)

 • Co to jest i na czym polega instytucja odnowienia długu – czyli jak odzyskać swoje pieniądze?

  wygaśnięciem danego zobowiązania nie wygasają w omawianej sytuacji zabezpieczenia danego przez samego dłużnika. Potrzebne w takim przypadku jest porozumienie zainteresowanych stron. W komentowanym (...)

 • Jakimi zasadami winna się kierować administracja publiczna?

  zasadą kontradyktoryjności i rów­ności stron procesowych, toczy się przed niezależnym i niezawisłym sądem, mającym kompetencję do obalenia niezgodnej z prawem decyzji admini­stracyjnej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Porozumienie stron

  Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu (...)

 • porozumienie stron a powód zwolnienia

  Witam serdecznie Mam następującą sytuację. Mój przełożony rozwiązał ze mną umowę na mocy porozumienia stron (na prośbę zakładu pracy). Ten (...)

 • wypowiedzenie za porozumienie stron

  Witam chciałam się dowiedzieć czy wypowiedzenie tzn porozumienie stron może przysłać pracodawca do domu jeśli przebywam na urlopie wypoczynkowym (...)

 • Odwołanie wypowiedzenia umowy o pracę

  Na początku lipca otrzymałam od pracodawcy wypowiedzenie z zachowaniem 1-mies. okresu, tydzień później udałam się na rozmowie w efekcie której (...)

 • porozumienie stron a zasiłek dla bezrobotnych

  Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane