Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  pkt 8 lit. a-c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), nabytych lub wybudowanych (oddanych do użytkowania) w okresie od dnia 1 stycznia 2007 r. do dnia 31 (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  postępowania;  7a) za okres od dnia następnego po upływie dwóch lat od dnia złożenia deklaracji, od zaległości związanych z popełnionymi w deklaracji błędami rachunkowymi lub (...)

 • Ulga budowlana a brak porozumienia małżonków

  zeznanie PIT-37 wraz z PIT-D do swojego US, kserokopie PIT-D wysyłam listem poleconym do swojej małżonki, która go nie odbiera - list wraca. Dzień później dostaje e-mail od małżonki, (...)

 • Opinia prawna na temat PIT 8C ODSETKI OD ZABEZPIECZENIA MAJąTKOWEGO

  Nie szukaj dłużej informacji na temat PIT 8C ODSETKI OD ZABEZPIECZENIA MAJąTKOWEGO, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  sposób określony w art. 30c i jest obowiązany do wpłacenia zaliczek od dochodu osiągniętego od początku roku, obliczonych przy zastosowaniu skali podatkowej, o której mowa (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  zobowiązany do zapłaty odsetek w wysokości przewidzianej dla odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych.6. Odsetki, o których mowa w ust. 5, są naliczane od dnia następującego (...)

 • Umorzone odsetki przychodem

  w informacji PIT-8C należy wykazać w zeznaniu rocznym, zgodnie z art. 45 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, iż kwota przychodu odpowiadająca kwocie umorzonego (...)

 • Ważne zmiany w PIT

  państwie członkowskim UE lubw innym państwie należącym do EOG, lubw Konfederacji Szwajcarskiej od dochodu (przychodu) albo podatku osiągniętego w tym państwie, albo od podatku.Odliczenie od (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  zobowiązania pieniężne i z tym dniem stają się płatne, chociażby termin ich wykonania jeszcze nie nastąpił. Art. 92. 1. Z masy upadłości mogą być zaspokojone odsetki od (...)

 • Moment uzyskania przychodu z działalności gospodarczej

  , do którego nie stosuje się powyższych zasad, za datę powstania przychodu uznaje się dzień otrzymania zapłaty.  Przykład:   Spółka otrzymała odsetki za zwłokę od kontrahenta. (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  zabezpieczenia jako docelowego zabezpieczenia. Niemniej, podobnie jak poręczenie, jest częstym wzmocnieniem zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie to polega na tym, że wystawca weksla, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane