Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawienie PIT-11

  ekwiwalent za niewykorzystany urlop, potrącę z wynagrodzenia KUP i wystawię PIT-11. Jakie daty wpisać w PIT-11 od 01.01.2008 r. do 31.05.2008r., czy od 01.05.2008r. do 31.05.2008 (...)

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  rozliczeniu dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Dodatkowo jeśli nieletniego rozlicza rodzic, to dziecko powinno – (...)

 • PIT 2013. Kalendarz podatnika. Luty.

  (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania podatnikowi oraz urzędowi skarbowemu właściwemu w sprawach opodatkowania osób zagranicznych PIT (...)

 • Opinia prawna na temat PIT 8C GDZIE WPISAĆ W PIT 37

  Nie szukaj dłużej informacji na temat PIT 8C GDZIE WPISAĆ W PIT 37, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT 2013: Wydatki na leki mogą być ulgą podatkową

  zeznaniach podatkowych PIT-37 i PIT-36, do których należy dołączyć formularz PIT-O. Wydatki na leki można także odliczyć od przychodu podlegającego opodatkowaniu ryczałtem od przychodów (...)

 • Opodatkowanie zamiany domu na samochód

  mieszkaniowej, lub udziału w tych prawach, lub c) gruntu, udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z budynkiem lub lokalem (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć podatek od napiwków?

  organów podatkowych wskazują, że w takim przypadku płatnikiem jest klient, który powinien wystawić PIT-8C. W praktyce trudno sobie wyobrazić, by idąc do baru (...)

 • Podatek od odszkodowania. Kiedy trzeba rozliczyć? PIT 2013

  rozliczyć odszkodowanie w rocznym PIT? Nie ma w tym przypadku przepisów szczegółowych, zatem należy je rozliczać według zasad ogólnych. Zawsze, gdy taka rekompensata (...)

 • Przedawnienie zobowiązania a przychód

  skutkuje ewentualne wystawienie takiego PIT-8C dla mnie, jeśli rzeczywiście w tej sytuacji jest zasadne? Zgodnie z ogólną definicją przychodu, określoną w art. 11 ust. 1 ustawy (...)

 • Gdzie trzeba, a gdzie można płacić podatek: w Polsce, czy za granicą?

  dni w roku podatkowym.   Spełnienie jednego z ww. warunków mogłoby powodować, że dany podmiot stanie się rezydentem podatkowym w Polsce, a więc zostanie zobligowany do rozliczenia (...)

 • PIT za 2013 rok. Do końca stycznia czas na złożenie PIT-28

  również drogą elektroniczną przekazać roczną deklarację o wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapłaconej i odliczonej od podatku (PIT-16A, PIT-19A) - w terminie do 31 stycznia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • jak wypełnić w PIT dochody zagraniczne

  Dochody zagraniczne wykazuje się w zeznaniu PIT-36, ale co tam trzeba wpisać? Tylko tyle wiem że to ma być PIT-36. Coś wiecej tam trzeba pododawać? (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Zasiłek dla bezrobotnych oraz koszty uzyskania przychodu

  Czy zasiłek dla bezrobotnych to "wynagrodzenie ze stosunku pracy..." czy też działalność wykonywana osobiście..."? Nie wiem, gdzie (...)

 • Rozliczenie podatkowe ucznia

  Czy zatrudniając ucznia wystawiam mu PIT-11 za rok podatkowy tak samo jak dla pracownika zatrudnionego na umowę o pracę? wiem, że jeśli podpisał (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane