Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Unieważnienie ogłoszenia testamentu

  . ogłoszenie testamentu, zachowek, spadek, unieważnieine ogłoszenia testamentu

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  spadkobierców o zmniejszenie zapisów i poleceń przedawniają się z upływem lat pięciu od ogłoszenia testamentu (do dnia 23 października 2011 roku termin ten wynosił trzy lata). Ogłoszenie (...)

 • Wymagalność roszczenia o zachowek

  testamentu, dokładnie – w dniu następnym. zachowek, wymagalność, roszczenie, pozew, testament, ogłoszenie testamentu

 • Opinia prawna na temat Ogłoszenie testamentu, a zachowek.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Ogłoszenie testamentu, a zachowek., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  śmierci ojca, natomiast ogłoszenie testamentu to data wyroku w sprawie o nabycie spadku. Którą z dat mam przyjąć za właściwą dla obliczenia trzyletniego okresu uprawnień do roszczeń o zachowek? (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  organ państwowy.Dział IV.WYKONAWCA TESTAMENTUArt. 986. § 1. Spadkodawca może w testamencie powołać wykonawcę testamentu.§ 2. Nie może być wykonawcą testamentu, kto nie ma pełnej (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  od ogłoszenia testamentu. Ogłoszenie testamentu następuje w toku postepowania sądowego na podstawie przepisów kodeksu postępowania cywilnego. Sąd ogłaszając testament sporządza protokół (...)

 • Zarzut nieważności testamentu przerywa bieg przedawnienia roszczenia o zachowek

  stwierdzenie nabycia spadku zarzutu nieważności testamentu przerywa bieg terminu przedawnienia jego roszczenia o zachowek. Ogłoszenie testamentu – gdy występuje lub otwarcie (...)

 • Termin ogłoszenia testamentu

  , jednakże mogą one być obecne przy tej czynności. Nie jest więc prawdą, że z ogłoszeniem testamentu należy czekać 6 miesięcy. ogłoszenie testamentu, dziedziczenie, otwarcie spadku, (...)

 • Otwarcie testamentu a pozew o zachowek

  praktyce oznacza to, iż zaraz po ogłoszeniu testamentu może Pan/Pani wystąpić z tym roszczeniem. zachowek, powstanie roszczenia, ogłoszenie testamentu

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  taką sytuację? Oczywiście w takiej sytuacji zarówno żonie jak i pozostałym dzieciom zmarłego należy się zachowek. Informacje o uprawnieniu do zachowku zawiera artykuł Zachowek - kto jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogłoszenie testamentu, a zachowek.

  Jest nas dwojga rodzeństwa. Zmarła 11 marca 2005 r mama pozostawiła testament notarialny, na podstawie którego spadek nabył w całości mój brat. (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Testament

  Witam. Po śmierci dziadka dziedziczył moj ojciec oraz jego brat(jako dzieci) i babcia. Po śmierci babci w testamencie babcia zapisała spadek w całości(u (...)

 • zachowek

  Mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Moj maz z pierwszego malzenstwa ma dwie corki i jest pozbawiony praw rodzicielskich . My wspolnie nie mamy potomstwa, (...)

 • sprawa spadkowa

  Moze ktos sie orientuje w takiej sprawie. Umiera maz i ojciec 3 dzieci, nie zostawia testamentu. Spadkobiercy dziedzicza zgodzie z prawem. Najwieksza czesc (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane