Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Unieważnienie ogłoszenia testamentu

  . ogłoszenie testamentu, zachowek, spadek, unieważnieine ogłoszenia testamentu

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?

  spadkobierców o zmniejszenie zapisów i poleceń przedawniają się z upływem lat pięciu od ogłoszenia testamentu (do dnia 23 października 2011 roku termin ten wynosił trzy lata). Ogłoszenie (...)

 • Wymagalność roszczenia o zachowek

  testamentu, dokładnie – w dniu następnym. zachowek, wymagalność, roszczenie, pozew, testament, ogłoszenie testamentu

 • Opinia prawna na temat Ogłoszenie testamentu, a zachowek.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Ogłoszenie testamentu, a zachowek., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ogłoszenie testamentu i otwarcie spadku

  śmierci ojca, natomiast ogłoszenie testamentu to data wyroku w sprawie o nabycie spadku. Którą z dat mam przyjąć za właściwą dla obliczenia trzyletniego okresu uprawnień do roszczeń o zachowek? (...)

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  organ państwowy.Dział IV.WYKONAWCA TESTAMENTUArt. 986. § 1. Spadkodawca może w testamencie powołać wykonawcę testamentu.§ 2. Nie może być wykonawcą testamentu, kto nie ma pełnej (...)

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  od ogłoszenia testamentu. Ogłoszenie testamentu następuje w toku postepowania sądowego na podstawie przepisów kodeksu postępowania cywilnego. Sąd ogłaszając testament sporządza protokół (...)

 • Zarzut nieważności testamentu przerywa bieg przedawnienia roszczenia o zachowek

  stwierdzenie nabycia spadku zarzutu nieważności testamentu przerywa bieg terminu przedawnienia jego roszczenia o zachowek. Ogłoszenie testamentu – gdy występuje lub otwarcie (...)

 • Termin ogłoszenia testamentu

  , jednakże mogą one być obecne przy tej czynności. Nie jest więc prawdą, że z ogłoszeniem testamentu należy czekać 6 miesięcy. ogłoszenie testamentu, dziedziczenie, otwarcie spadku, (...)

 • Otwarcie testamentu a pozew o zachowek

  praktyce oznacza to, iż zaraz po ogłoszeniu testamentu może Pan/Pani wystąpić z tym roszczeniem. zachowek, powstanie roszczenia, ogłoszenie testamentu

 • Przedawnienie roszczenia o zachowek

  taką sytuację? Oczywiście w takiej sytuacji zarówno żonie jak i pozostałym dzieciom zmarłego należy się zachowek. Informacje o uprawnieniu do zachowku zawiera artykuł Zachowek - kto jest (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ogłoszenie testamentu, a zachowek.

  Jest nas dwojga rodzeństwa. Zmarła 11 marca 2005 r mama pozostawiła testament notarialny, na podstawie którego spadek nabył w całości mój brat. (...)

 • Darowizna mieszkania

  Mama moja ponad 5 lat temu zapisała mi mieszkanie w formie darowizny u notariusza mieszkanie społdzielczo-własnosciowe.Nie mam rodzenstwa,poniewaz moj (...)

 • Wycena darowizny do zachowku

  Mama dokonała darowizny swojego mieszkania spółdzielczego bratu w 2005r nie wiem dokłatnie jaka to kwota - ok. 25 000zł.w 2009r po wylewie z uwagi (...)

 • BARDZO PILNE!!! ZACHOWEK PO DZIADKU

  Witam, mam bardzo ważną sprawę, ale możę zacznę od początku. Mój dziadek miał 2 synów - wója i mojego tatę (który zmarł w 1994 r) dziadek (...)

 • Procedura w sprawie zachowku

  Moje pytanie dotyczy sprawy spadkowej po moich dziadkach. Ja jestem jedyna zyjaca zstepna. Moja babcia napisala testament przed smiercia przepisujac swoja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane