Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zdjęcie z fotoradaru a ukaranie członka zarządu

  ;Zgodnie z wyrokiem  Sądu Okręgowego w Zamościu, z roku 2007, WAZ 111/2007, właściciel lub posiadacz pojazdu ma obowiązek udzielić policji informacji o tożsamości kierującego, (...)

 • Odpowiedzialność majątkowa poręczyciela wekslowego

  analizowanym przypadku - spółki z o.o.) w niczym nie zmienia sytuacji prawnej poręczycieli wekslowych. Wręcz przeciwnie. Zgodnie bowiem z art. 43 Prawa wekslowego, posiadacz wekslu (...)

 • Zatrudnienie prezesa firmy

  Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce, zarząd - dwie osoby (Francuzi) nie mieszkający w Polsce, udziały: po 50%. Obydwie osoby prowadzą we Francji odrębne firmy. Francuz, właściciel (...)

 • Opinia prawna na temat ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SPÓŁCE Z O.O.

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SPÓŁCE Z O.O., zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sposób reprezentacji spółki

  Umowa spółki z o.o. przewiduje jednego lub więcej prezesów. Uchwały Zgromadzenia Wspólników (ZW) wymagają jednomyślności. ZW powołało 3 prezesów. Jeden z prezesów rezygnuje z (...)

 • Dwuczłonowe nazwisko prokurenta

  W spółce z o.o. wybrano prokurenta. Jak się okazuje nazwisko prokurenta jest dwuczłonowe. Prokurent zwyczajowo posługuje się jednym nazwiskiem. Wszystkie dokumenty: decyzja zgromadzenia (...)

 • Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

  przestępstwa ścigane na wniosek oraz ścigane z urzędu.  Przy przestępstwach ściganych na wniosek, ścigania nie można rozpocząć bez wniosku pokrzywdzonego. Natomiast w przypadku przestępstwa (...)

 • Praca członka zarządu

  (wykonywania pracy pod kierownictwem) oraz czy taka umowa nie jest czynnością z samym sobą zmierzającą do obejścia prawa lub pokrzywdzenia spółki lub jej wierzycieli. Jednakże w wieloosobowych (...)

 • Pełnomocnik członka zarządu

  W spółce z o.o. jeden z członków zarządu postanowił na Zgromadzenie Wspólników przyjść wraz ze swoim pełnomocnikiem. Członek ten jest w konflikcie z pozostałymi (...)

 • Majątek spółki jawnej

  Czy nieruchomość zakupiona w 2001 r. przez wspólników spółki jawnej, która istnieje od 2002 r., może być własnością spółki i czy trzeba ją ująć w KRS? Rozumiem, że wniesienie majątku (...)

 • Obowiązek podwyższenia kapitału zakładowego

  wchodzi w życie ustawa nowelizująca k.s.h., zgodnie z którą minimalna wartość udziału w spółce z o.o. musi wynosić 50 złotych. kapitał, wartość, zakładowy, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Spółka z o.o. (3)

  Dokładna charakterystyka sp. z o.o. (l_bienek) gdzie? e-prawnik odpowiedzialność członków w spółce z o.o. wg. nowego kdeksu spółek handlowych (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Spółka cywilna

  Czy i dlaczego odpowiedzialność solidarna wspólników w spółce cywilnej jest obligatoryjna i czy w drodze umowy między wspólnikami można wyłączyć (...)

 • sp. z o.o. - inwestor - kilka problemów

  witam Forumowiczów potrzebuję porady : rok temu wszedłem z inwestorem w spółkę , potrzebowałem kapitału udziały to 20 do 80 % - moje mniejszościowe, (...)

 • Odpowiedzialność Prezesa i wice-Prezesa w Sp.z o.o.

  Mam pytanie. Sp.z o.o. jest dwuosobowa. Zarówno Prezes jak i wiece-Prezes są członkami Zarządu. Czy obydwoje maja taką sama odpowiedzialność wobec (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane