Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prześladowanie przez byłego chłopaka

  . Niezależnie od tego, w sytuacji, gdy działania tego mężczyzny dotykają także Pani dóbr osobistych- wolności, prywatności, intymności, można dochodzić swoich uprawnień przyznanych przez (...)

 • Jak się bronić przed pomówieniami?

  art. 190a k.k. reguluje przestępstwo stalkingu, czyli umyślnego nękania osoby: Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami (...)

 • Złośliwe nękanie innej osoby

  ustalona po przeprowadzeniu postępowania dowodowego przez niezależny i niezawisły Sąd, gdyż on ma w tym zakresie określone uprawnienia pozwalające ustalić rzeczywisty stan faktyczny. wykroczenie, (...)

 • Opinia prawna na temat Nękanie przez telefon

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Nękanie przez telefon, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od dziś nękanie SMS-ami jest karalne

  badaniach przeprowadzonych przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości, w których oceniono skalę tego zjawiska w naszym kraju. Po przebadaniu przeszło 10 tys. Polaków okazało się, że co dziesiąty (...)

 • Od czerwca nawet 10 lat za stalking

  , że prawo nie chroniło skutecznie ofiar. Za nękanie najczęściej karano na podstawie art. 107 Kodeksu wykroczeń, który zakładał, że kto w celu dokuczenia innej osobie złośliwie wprowadza (...)

 • Status oskarżonego w sprawie karnej

  bilingi telefoniczne? Czy na tej podstawie można kogokolwiek oskarżyć o nękanie telefoniczne? Jak można bronić się przed próbą oskarżenia kogoś o nękanie telefoniczne na podstawie bilingów? (...)

 • 12 lat więzienia za uporczywe nękanie

  uporczywe nękanie innej osoby doprowadza ją lub osobę jej najbliższą do uzasadnionego odczuwania strachu lub narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Takiej samej karze (...)

 • Zadzwoń pod 116 111 - konferencja prasowa inaugurująca bezpłatny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

  grudniu tego roku, prowadzona będzie przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z resortami edukacji, polityki społecznej i spraw wewnętrznych oraz mediami i innymi organizacjami pozarządowymi.Źr

 • Nękanie SMS-ami i w sieci będzie przestępstwem

  przebywanie w pobliżu ofiary, śledzenie jej, bieganie i jazda za nią, czy uporczywe nawiązywanie kontaktów przez osoby trzecie, również w miejscu pracy. Radosław Pluciński tłumaczy, (...)

 • Kiedy za pisanie SMS-ów trafimy do więzienia?

  zwyczajowo przyjęte – wyjaśnia Pluciński. Kodeks karny zostanie uzupełniony o art. 190a Zgodnie z nowymi przepisami sprawca, który przez uporczywe nękanie innej osoby doprowadza (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nękanie przez telefon

  Witam Od jakiegoś czasy ktoś nęka mnie głuchymi telefonami, prawie każdej nocy. Czy mój operator komórkowy może mi udzielić informacji kto to (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane