Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  do odpłatnego korzystania albo wniesionego do spółki przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części, odpowiednio z dnia kupna, przyjęcia do odpłatnego korzystania albo wniesienia (...)

 • Leasing podatkowy

  nieprodukcyjnej, drugi - obejmujący maszyny, urządzenia techniczne i narzędzia, tzn. środki trwałe, którymi oddziałuje się bezpośrednio na przedmioty pracy, tj. surowce, materiały (...)

 • Leasing operacyjny i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  zakończeniu  Jeżeli po upływie podstawowego okresu umowy leasingu finansujący oddaje korzystającemu do dalszego używania środki trwałe lub wartości niematerialne i prawne, będące (...)

 • Opinia prawna na temat Maszyny czyszczące do podłog-klasyfikacja środki trwałe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Maszyny czyszczące do podłog-klasyfikacja środki trwałe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Metody amortyzacji

  wpro­wadzenia ich do ewidencji (wykazu) do końca tego roku podatkowego.  Fabrycznie nowe środki trwałe  Szczególna metoda degresywna amortyzacji może mieć zastosowanie (...)

 • Prawo własności środka trwałego jako niezbędny warunek jego amortyzacji

  własności podatnika.  Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 czerwca 2006 r., sygn. akt II FSK 921/05   środki trwałe, amortyzacja, umowa sprzedaży ratalnej, spzedaż ratalna (...)

 • Sprzedaż środków trwałych

  trwałe osobie fizycznej i za jaką cenę - czy może to być cena dużo niższa niż cena rynkowa? Środki trwałe zostały zdefiniowane w art. 22a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  nakładów jest błędem. Przepisy podatkowe wyróżniają bowiem jako odrębne środki trwałe:  budowle, budynki, lokale będące odrębną własnością, maszyny, urządzenia, (...)

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  ; Kotły i maszyny energetyczne (grupa 3 KŚT) Maszyny, urządzenia i aparaty ogólnego zastosowania (grupa 4 KŚT) Maszyny, urządzenia i aparaty specjalistyczne (grupa (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  niż do upływu terminu określonego do złożenia zeznania, jeżeli podatnicy są obowiązani do sporządzania takiego sprawozdania, albo   2) złożenia zeznania, nie później (...)

 • Środki trwałe.

  za środek trwały:   1. przedmiot taki musi stanowić własność lub współwłasność podatnika 2. środek trwały powinien być kompletny i zdatny do użytku w dniu przyjęcia do używania 3

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane