Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mały podatnik w podatku dochodowym

  ; Kotły i maszyny energetyczne (grupa 3 KŚT) Maszyny, urządzenia i aparaty ogólnego zastosowania (grupa 4 KŚT) Maszyny, urządzenia i aparaty specjalistyczne (grupa (...)

 • Klasyfikacja Środków Trwałych

  produkty (wyroby i usługi), towary, środki trwałe i obiekty budowlane według zasad określonych w poszczególnych klasyfikacjach i nomenklaturach, wprowadzonych rozporządzeniami Rady Ministrów. (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 15 - 16m)

  niż do upływu terminu określonego do złożenia zeznania, jeżeli podatnicy są obowiązani do sporządzania takiego sprawozdania, albo   2) złożenia zeznania, nie później (...)

 • Opinia prawna na temat Maszyny czyszczące do podłóg klasyfikacja środki trwałe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Maszyny czyszczące do podłóg klasyfikacja środki trwałe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Środki trwałe.

  za środek trwały:   1. przedmiot taki musi stanowić własność lub współwłasność podatnika 2. środek trwały powinien być kompletny i zdatny do użytku w dniu przyjęcia do używania 3

 • Środki trwałe.

  taki musi stanowić własność lub współwłasność podatnika 2. środek trwały powinien być kompletny i zdatny do użytku w dniu przyjęcia do używania 3. przewidywany okres używania (...)

 • Premia amortyzacyjna a ulepszenie środka trwałego

  r. zaliczyć do kosztów podatkowych odpis amortyzacyjny w wysokości 30% ich wartości? Wedle szczególnie korzystnych zasad przedsiębiorcy mogą amortyzować fabrycznie nowe środki trwałe (...)

 • Obowiązki wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  przeniesienia na spółkę prawa własności  oraz innych praw majątkowych (bezwzględnych i względnych), jak i udostępnienia do używania rzeczy lub korzystania z prawa; środki trwałe (...)

 • Środki trwałe a wartości niematerialne i prawne

  Amortyzacji podlegają środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne. Głównym kryterium rozdziału tych definicji jest charakter przedmiotu amortyzacji – środki trwałe (...)

 • Klasyfikacja czynności na gruncie PKD

  62, które występują u przedsiębiorcy we wpisie do EDG, tym samym zobowiązując właściciela firmy do wystawienia faktury VAT? W powyższym stanie faktycznym faktycznie kluczowa jest klasyfikacja (...)

 • Opał podczas inwestycji w warsztat

  , rekonstrukcję, adaptację lub modernizację w danym roku podatkowym przekracza 3.500 zł i wydatki te powodują wzrost wartości użytkowej w stosunku do wartości z dnia przyjęcia środków trwałych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane