Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość podatku w formie ryczałtu

  na godziny. Stawka 17%   Ta stawka podatkowa zastrzeżona została dla konkretnych usług wskazanych w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych

 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

  , które prawo pozwala odliczyć od podatku nie przekroczą 50% przychodu. Kto może skorzystać z ryczałtu? Rozpoczynający działalność gospodarczą z początkiem 2012 r., mogli płacić podatek (...)

 • Nowe zasady dla ryczałtowców

  ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych wykreślono ponadto przepisy dotyczące tzw. „małego ryczałtu” (dotychczasowe usługi włączono do karty podatkowej). Zaproponowano również (...)

 • Opinia prawna na temat Kwiaciarnia STAWKA RYCZAŁTU

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Kwiaciarnia STAWKA RYCZAŁTU, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Z wynajmu billboardu rozlicz się ryczałtem

  . obowiązuje tylko jedna stawka ryczałtu, tj. 8,5%. Do 31 grudnia 2009 r. przy opodatkowaniu  przychodów z najmu, dzierżawy obowiązywały dwie stawki ryczałtu: 8,5 % i 20 % (...)

 • Opodatkownie dochodów z najmu mieszkania

  niskich dochodoach - co do zasady stawka wynosi 18%). W przypadku opodatkowania na zasadach ogólnych podatek co do zasady wpłaca się miesięcznie do 20-tego dnia kolejnego miesiąca, natomiast PIT

 • Ryczałt przy masażu

  , zbiorowej i ogólnonarodowej. Stawka ryczałtu wynosi zaś 20 % m.in. od przychodów osiąganych w zakresie wolnych zawodów; „Wolny zawód" oznacza przy tym (...)

 • PIT-28: masz czas do końca stycznia

  o przekazanie 1 proc. podatku. Ponadto od 1 stycznia 2010 roku nie obowiązuje 20-proc. stawka ryczałtu od przychodów z najmu, podnajmu, dzierżawy czy poddzierżawy. Stawka ta została

 • Ryczałt od dzierżawy środkow trwałych (maszyn)

  ; stawka ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% ma zastosowanie do przychodów, o których mowa w art. 14 ust. 2 pkt 11 i 12 ustawy o podatku dochodowym (PIT). Przywołany przepis (...)

 • Przychody pracownika z tytułu podróży służbowych i jazd lokalnych

  wydanych przez właściwego ministra. Aby skorzystać z powyższego wyłączenia, przebieg pojazdu (z wyłączeniem wypłat ryczałtu pieniężnego) musi być udokumentowany przez pracownika w ewidencji (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia

  ;opodatkowania dochodów z tytułu najmu w formie ryczałtu jest korzystniejszy. Opodatkowanie w formie ryczałtu to stawka 8,5% dla przychodów nie większych niż 4000 euro, co w 2005 r. stanowi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane