Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienia grupowe a związki zawodowe

  Czy Komisja Zakładowa i Komisja Rewizyjna są chronione podczas zwolnień grupowych w sytuacji kiedy Związek Zawodowy powstał w trakcie procedur związanych ze zwolnieniami (...)

 • Skarga do sądu na uchwałę związku zawodowego

  związku zawodowego nie jest upoważniony do dokonywania jakichkolwiek zmian w statucie, którego kształt jest przejawem samorządności związku. Warunek zgodności uchwał i działań związku z obowiązującymi (...)

 • Zarząd pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej

  przynależność związkową. Nadzór społeczny nad tymi kasami sprawują związki zawodowe." Cała pozostała materia dotycząca funkcjonowania PKZP uregulowana jest w rozporządzeniu Rady Ministrów (...)

 • Opinia prawna na temat Komisja rewizyjna w związkach zawodowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Komisja rewizyjna w związkach zawodowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  na czas określony zawartych: 1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,  2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym (...)

 • Karta Nauczyciela

  stażu, o którym mowa w ust. 4, jest udzielanie nauczycielowi pomocy, w szczególności w przygotowaniu i realizacji w okresie stażu planu rozwoju zawodowego nauczyciela, (...)

 • Pracownicza Kasa Zapomogowo Pożyczkowa

  . Nadzór społeczny nad tymi kasami sprawują związki zawodowe. W zakładzie pracy, w którym co najmniej 10 pracowników zadeklaruje gotowość przynależności do PKZP, mogą być utworzone PKZP. (...)

 • Posiedzenia Komisji Socjalnej

  zawodowych ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym podział środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności, ustala (...)

 • Zawiadomienie związków zawodowych o przejęciu

  o związkach zawodowych nakłada na pracodawcę w razie przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę, w tym przypadku wskutek przejęcia przez inną spółkę z o.o. w całości, (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  . Ekspert nie może tworzyć ani być członkiem związków zawodowych lub partii politycznych. W dniu powołania eksperta na stanowisko jego członkostwo w związkach zawodowych (...)

 • Czy Komisja Socjalna musi byc jednomyślna?

  cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie ustalonym z zakładowymi organizacjami związkowymi. Na podstawie art. 30 ust. 3 ustawy o związkach zawodowych, w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane