Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  , wówczas towarzystwo nie tylko wypowiada mu umowę najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia, ale po rozwiązaniu umowy użytkownik lokalu jest zobowiązany płacić towarzystwu miesięczne odszkodowanie (...)

 • Od czego trzeba płacić podatek od nieruchomości, a od czego nie?

  opłatach lokalnych (tekst jedn. Dz. U. 2011 r. Nr 232 poz. 1378 z późn. zm.) podatek od nieruchomości, podatnik, nieruchomość, posiadacz, właściciel, zwolnienia, budowla, grunt

 • Odpowiedzialność Skarbu Państwa

  w Niemczech, który z tego względu, że nie miałem nawet technicznej możliwości by za niego płacić, straciłem. Podobno jest taki przepis, że za mienie aresztowanego, którego mieniem nie ma (...)

 • Opinia prawna na temat KTO MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ PFRON 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat KTO MA OBOWIĄZEK PŁACIĆ PFRON 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dzierżawca podatnikiem podatku od nieruchomości

  nieruchomości. Różnorodność poglądów na to, kto ma płacić podatek od nieruchomości w przypadku nieruchomości państwowych lub komunalnych spowodowała wystąpienie jednego z samorządowych (...)

 • Przybędzie taksówek. Ceny spadną?

  nich podszywają. Nowe przepisy są zatem dla nich korzystne. Zdarzało się też, że na udawanej taksówce tracili pasażerowie. Niektórzy okazjonalni przewoźnicy kazali sobie płacić za (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  nie ma środków na to, aby je płacić? Zgodnie z art. 209 kodeksu karnego, kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  odliczeń, a później po roku, w którym ich dokonał, otrzymał zwrot odliczonych wydatków, to ma obowiązek w zeznaniu podatkowym składanym za rok, w którym wystąpiły (...)

 • Kara pozbawienia wolności na wolności

  do określonej osoby. Wykonywanie przez skazanego nałożonych na niego przez sąd penitencjarny obowiązków ma podlegać ścisłej kontroli i ma na celu wychowawcze oddziaływanie i zapobieganie (...)

 • Ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych.

  sobie w pełni zdawać sprawę z tego, kto jest adresatem norm określonych w umowach międzynarodowych o unikaniu podwójnego opodatkowania. Wbrew powszechnej opinii nie są to podatnicy, lecz tylko (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  zatrzymanie mu prawa jazdy, na podstawie ustawy z dnia 22 kwietnia 2005 r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych oraz zaliczce alimentacyjnej. alimenty, dorosła córka, studia, obowiązek

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane