Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego

  zaświadczenia z Gminy i Ewidencji gruntów). Czy w przypadku zakupu prawa użytkowania wieczystego do wskazanej działki rolnej będzie mi przysługiwało prawo przekształcenia użytkowania (...)

 • Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  . Niezbędnym elementem możliwości zasiedzenia prawa użytkowania wieczystego jest istnienie tego prawa w chwili przystąpienia do zasiedzenia. A co z zasiedzeniem służebności? Poprzez zasiedzenie (...)

 • Przekształcenie użytkowania wieczystego

  wnioskiem o przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości w trybie ustawy o gospodarce nieruchomościami? Zgodnie z ustawą o przekształcaniu użytkowania wieczystego (...)

 • Opinia prawna na temat KSIĘGOWANIE ZAKUPU WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA

  Nie szukaj dłużej informacji na temat KSIĘGOWANIE ZAKUPU WIECZYSTEGO UŻYTKOWANIA, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  lub udziału w takim lokalu, gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału w takim prawie, związanych z tym budynkiem lub lokalem, spółdzielczego

 • Nabycie działki i wniesienie jako aportu a podatek

  notarialnego przenoszącego na Państwa własność działki. spółka cywilna, prawo użytkowania wieczystego, przychód, zamiana, działalność gospodarcza

 • Kupno sprzedaż nieruchomości

  prawa do lokalu mieszkalnego lub użytkowego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej oraz prawa wieczystego użytkowania gruntów. W przypadku osiągania tych przychodów (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 20-22)

  nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego z dnia nabycia nieruchomości lub prawa użytkowania wieczystego, 31) (skreślony) 32) (skreślony) 32a) (skreślony) 32b) (...)

 • Uznanie zakupu użytkowania wieczystego za koszt

  ;uzyskania przychodów wydatków na nabycie prawa wieczystego użytkowania gruntów, z wyjątkiem opłat za wieczyste użytkowanie gruntów. Wydatki na nabycie prawa użytkowania wieczystego (...)

 • Rozliczenie z podatku od sprzedaży mieszkania

  również gruntu lub udziału w gruncie albo prawa wieczystego użytkowania gruntu lub udziału w takim prawie z rozpoczętą budową budynku mieszkalnego.Zatem w przypadku zakupu działki (...)

 • Wartość początkowa środka trwałego

  użytkowania gruntu 600 000. Cena zakupu, za którą spółka nabyła całość to (fa bez VAT) na kwotę 2 600 000 zł. Nie było na fakturze wskazane ile wynosi wartość samego budynku, a ile wieczystego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane