Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nałożenie mandatu przez Straż Miejską

  studentem, nie mam dochodów i jestem na utrzymaniu rodziców, dlatego nie jestem skłonny, żeby zapłacić ten mandat. Do tej pory nie odpowiedziałem na wezwanie, a dzisiaj do domu przyszedł (...)

 • Kara grzywny za mail bez zgody adresata – opinia prawna

  kara grożąca za popełnione wykroczenie jest karą mandatu (grzywny), a nie karą aresztu. Wobec powyższego można stwierdzić, że w razie skazania na karę grzywny, dane o tym skazaniu nie (...)

 • Fiskus dostanie terminale. Mandat zapłacisz kartą

  Do kary doliczana będzie opłata i prowizja za autoryzację transakcji. Osoby przyłapane na wykroczeniu skarbowym otrzymają możliwość zapłacenia mandatu kartą bankomatową. Teraz nie (...)

 • Opinia prawna na temat KONSEKWENCJE NIE ZAPŁACENIA MANDATU

  Nie szukaj dłużej informacji na temat KONSEKWENCJE NIE ZAPŁACENIA MANDATU, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Egzekucja niezapłaconego mandatu karnego

  lata".). "Otrzymanie" mandatu jest bowiem równoznaczne z orzeczeniem kary, czy też środka karnego. Pani została wymierzona kara, nie wykonała Pani jedynie czynnośći, do których jest Pani zobowiązana

 • Zdjęcie z fotoradaru nie zawsze oznacza mandat

  ; potwierdza Sorko. W takiej sytuacji możemy podważyć zdjęcie argumentując, że prędkość zarejestrowana przez fotoradar dotyczy drugiego samochodu, a nie naszego. Nie ważne jest przy tym, (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania o wykonanie kary

  zaocznego (w razie stwierdzenia wykroczenia, którego sprawcy nie zastano na miejscu jego popełnienia, gdy nie zachodzi wątpliwość co do osoby tego sprawcy) – z chwilą uiszczenia (...)

 • Nakaz rozbiórki a kara grzywny

  grzywnę, występuje do sądu z wnioskiem o ukaranie (art. 99 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia). Sąd nie jest związany wysokością grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego, orzeka (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczyciela od obowiązku świadczenia, jeśli samobójstwo nastąpiło po upływie 2 lat od zawarcia umowy ubezpieczenia. Umowa lub ogólne warunki ubezpieczenia mogą skrócić ten termin, (...)

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  wymaganych danych takiej osoby (art. 79 § 1); nie składania przez płatnika deklaracji w terminie(art. 79 § 2), nie składania w terminie właściwemu organowi informacji podsumowującej (art. (...)

 • Konsekwencje złamania zakazu łącznia zatrudnienia w służbie cywilnej z mandatem radnego

  .. Konsekwencją powyższego jest jednoznaczny brak możliwości wykonywania jednocześnie obu funkcji.   konsekwencje, złąmania, zakazu, łączenia, mandatu, radnego, służbie, cywilnej

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONSEKWENCJE NIE ZAPŁACENIA MANDATU

  Kilka miesiecy temu zostalem ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zl.Z racji trudnosci finansowych uiscilem jedynie kwote 50 zl.Jakie sa konsekwencje (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane