Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Emeryt i rencista dostanie dodatek

  rodziny z 1 hektara przeliczeniowego odpowiada kwocie ustalonej na podstawie przepisów o pomocy społecznej. W jakiej wysokości przysługuje dodatek określony omawianą ustawą? Dodatek (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  rodziców zostało oddalone. Dodatek przysługuje również osobie uczącej się, jeżeli oboje rodzice osoby uczącej się nie żyją. Dodatek przysługuje również osobie pozostającej (...)

 • Jakie zmiany i od kiedy w świadczeniach rodzinnych?

  rodziców zostało oddalone. Dodatek przysługuje również osobie uczącej się, jeżeli oboje rodzice osoby uczącej się nie żyją. Dodatek przysługuje również osobie pozostającej (...)

 • Opinia prawna na temat KOMU PRZYSŁUGUJE DODATEK SIEROCY

  Nie szukaj dłużej informacji na temat KOMU PRZYSŁUGUJE DODATEK SIEROCY, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  z rozpoczęciem w szkole nowego roku szkolnego. Dodatek przysługuje również na dziecko rozpoczynające roczne przygotowanie przedszkolne. Dodatek przysługuje raz w roku, w związku (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  wydatków są przekroczone? Owszem jest taka możliwość, ale nie można wówczas liczyć na dodatek obliczony zgodnie z wyżej wskazanym sposobem. Dodatek przysługuje, gdy powierzchnia (...)

 • Pomoc dla osoby niepełnosprawnej - czyli komu przysługuje zasiłek pielęgnacyjny?

  opiekuńczo – leczniczym lub zakładzie pielęgnacyjno – opiekuńczym, zasiłek rodzinny na taką osobę nie przysługuje, w związku z czym nie przysługuje na nią również dodatek (...)

 • Dla kogo i jakie świadczenia rodzinne?

  już z dniem 1 stycznia 2006 r., dodatek z tytułu urodzenia dziecka przysługuje matce lub ojcu albo opiekunowi prawnemu dziecka. Dodatek przysługuje również opiekunowi faktycznemu (...)

 • Podstawy pobierania dodatku mieszkaniowego

  jeszcze o tym, iż nie mogła ubiegać się o dodatek mieszkaniowy. Ustawodawca wskazuje wiele tytułów prawnych jako podstawę do ubiegania się o taki dodatek. Być może więc, iż wszelkie szykany (...)

 • Co po likwidacji Funduszu Alimentacyjnego?

  bezrobotnych, mogą otrzymać dodatek do zasiłku rodzinnego w wysokości 400 zł. Będzie on wypłacany maksymalnie przez 3 lata nie dłużej jednak niż do momentu, gdy dziecko skończy 7 lat; (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę - czego może się domagać pracownik?

  wystąpić z wnioskiem do pracodawcy o sprostowanie świadectwa w sytuacji, gdy jest ono niezgodne z rzeczywistością. W razie nieuwzględnienia wniosku pracownikowi przysługuje, w ciągu 7 dni od zawiadomienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • bezrobotna matka samotnie wychowująca dziecko

  Witam! czy mógłby mi ktos napisać jakie przywileje przysługują bezrobotnej matce wychowujacej dziecko, jeśli w ogóle jakieś przysługują. Nie (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Dodatek po zmarłym - komu przysługuje ??

  Moi rodzice byli na emeryturze, ojciec miał wyższą od matki o jakieś 85 zł i dwa tygodnie temu zmarł. Czy mamie należy się jakiś procent z jego (...)

 • Dodatek funkcyjny 2012

  Czy ktoś się orientuje komu przysługuje dodatek funkcyjny? Tak, o ile Pani o ich zwrot wystąpi i je udokumentuje. Muszą być wyraźnie związane z (...)

 • Dodatek z UP za znalezienie pracy

  Witam jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Znalazłem sobie pracę i dowiedziałem się że mogę otrzymać tzw. dodatek aktywizacyjny od UP, czy to prawda? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane