Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola przeróbki pojazdu dostawczego wg VAT

  ten samochód (nieoficjalnie) na samochód 5-osobowy (tym samym tracący parametry zaliczające go do samochodów ciężarowych w świetle przepisów vat). Czy tego typu "przeróbki" podlegają (...)

 • Samochód zakupiony w UE na firmę

  ). samochód ciężarowy, homologacja ciężarowa, samochód osobowy, faktura VAT

 • Samochód z kratką

  przekształcić ten samochód na osobowy? Jeśli tak, to jakie obowiązki muszę wykonać aby tego dokonać, czy podatek VAT od rat leasingowych nadal będę mógł odliczać, czy podatek VAT od paliwa (...)

 • Opinia prawna na temat KŚT samochód osobowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat KŚT samochód osobowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek akcyzowy i VAT

  trwają intensywne prace w Ministerstwie Finansów mające ograniczyć odliczanie VAT od samochodów z homologacją ciężarową z "kratką". nabycie, samochód osobowy, samochód (...)

 • Ewidencja kilometrówek właściciela firmy

  ). samochód, samochód osobowy, leasing, ewidencja przebiegu

 • Samochód zakupiony przed zarejestrowaniem s.c.

  podatku VAT od paliwa i części spółka cywilna, środek trwały, amortyzacja, samochód ciężarowy, odliczenie VAT

 • Samochód małżonków środkiem trwałym firmy

  Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą chce wciągnąć oświadczeniem na środki trwałe firmy prywatny samochód osobowy (zarejestrowany na małżonka - ustawowa wspólnota majątkowa). (...)

 • Sprzedaż samochodu wpisanego do środków trwałych

  na potrzeby związane z działalnością gospodarczą składników majątku będących środkami trwałymi - ujętych w ewidencji środków trwałych. samochód osobowy, towar używany, (...)

 • Samochód ciężarowy w spółce cywilnej

  samochód używany w firmie?Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT samochód ciężarowy, koszty uzyskania przychodów, spółka cywilna, odliczenie VAT, użyczenie, wniesienie do używania

 • Ważność zastawu rejestrowego, ustanowionego na samochodzie osobowym

  rozstrzygający jest stan wynikający z sądowego rejestru zastawów (art. 38), a nie stan ujawniony w dowodzie rejestracyjnym.” ważność, zastaw, rejestrowy, ustanowiony, samochód, osobowy

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Auto kupione w kraju bez opłaconej akcyzy.

  Witam! To mój pierwszy post na forum, mam nadzieje, że trafiłem do dobrego działu. Otóż zostałem oszukany przez człowieka zajmującego się sprowadzaniem (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • koszty dzialalnosci gosp.

  Mam dwa, istotne dla mnie pytania: 1. Czy w kosztach wlasnej jednoosobowej dzialalnosci gospodarczej moge ujmowac skladke na dobrowolna polise emerytalna (...)

 • sprzedaż samochodu osobowe

  mam pytanie czy jak sprzedam samochód osobowy prywaty posiadam go około 2 lat muszę płacić podatek dochodowy i VAT? Przy zakupie opłacany jest podatek (...)

 • Samochod w leasingu wykupiony na firme - jak sprzedac?

  Witam. Prowadzę działalność gospodarczą / branża reklamowa/ jako osoba fizyczna.Chciałbym sprzedać samochód osobowy wykupiony na firmę za 500,00 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane