Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czynsz w nieruchomości gminy i osoby fizycznej

  się na podwyżkę, można wnieść rozstrzygniecie sprawy do sądu. W każdym razie należy przedtem sprawdzić, kto faktycznie jest wynajmującym – czy tylko gmina, czy gmina wspólnie (...)

 • Sprawdzenie akt księgi wieczystej

  właścicielem) cały dom wraz z terenem należy już do córki M. Moje pytanie jest takie: czy w jakiś sposób można sprawdzić i prześledzić drogę prawną tego domu, czy wszystko co (...)

 • Sposób prowadzenia sprawy i protokołu

  sposób można przecież dokonać różnych zmian w protokole, jeśli sąd jest stronniczy. Jestem pozwaną w tej sprawie i proszę o wyjaśnienie Czy dopuszczalne jest po rozprawie zmienianie protokołu? (...)

 • Opinia prawna na temat Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczona

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczona, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wpis sądowy w postępowaniu nakazowym

  tylko wierzycielem i jako wierzyciel sporządziłem pozew samodzielnie i nie występuje tam żaden z kolei mój pełnomocnik. Jeśli sąd się nie pomylił, to czy ową opłatę mam uiścić na konto sądu (...)

 • Podatek do zapłacenia od sprzedaży mieszkania

  brana jest do wyliczenia podatku, czy wartość na dany dzień zakupu w 2005 r. 200 tys. zł, czy wartość mieszkania na dany dzień w danym regionie np: Warszawa, co zmniejszyłoby podatek do zapłacenia

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  i nie miał przygotowania rolniczego do prowadzenia gospodarstwa), 22 letnią córkę ( nie wiem czy w chwili śmierci siostry uczyła się, czy już pracowała, była już zamężna) oraz małoletniego (...)

 • Wykonywanie nieodpłatnych zabiegów kosmetycznych

  . Być może Urząd Skarbowy czy Sanepid będzie chciał sprawdzić czy nie prowadzi Pani działalności gospodarczej. Okoliczności zewnętrzne (gabinet w domu, klientki, wcześniejsze prowadzenie (...)

 • Parkowanie samochodów na nieruchomości wspólnej

  wynika, iż w pierwszej kolejności odwołując się do powyższych przepisów należałoby sprawdzić, czy garaże i parkingi spełniają wymogi stawiane im przez te przepisy. Inną kwestią (...)

 • Odpowiedzialność za stworzoną stronę internetową

  . Często nie jestem w stanie sprawdzić tekstów (obrazków) dostarczonych przez kupującego, a po czasie może się okazać, że nabył on je nielegalnie lub skopiował nie mając do tego prawa. (...)

 • Uzyskanie większości we wspólnocie

  oparciu o wielkość udziałów, albo, jak w przedstawionym wypadku w oparciu w zasadę "1 właściciel-1 głos". Dla uznania, że doszło do przyjęcia uchwały trzeba sprawdzić czy większość (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane