Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontynuacja ubezpieczenia na życie

  mam decyzji tylko orzeczenie). Czy zakład pracy powinien mi wypłacić odprawę rentową, mimo że nie jestem już pracownikiem? Jak mam o to poprosić? Odpowiadając na drugie z zadanych (...)

 • Zatarcie kary nałożonej na lekarza

  odpowiedzieć na te pytania aby pozostać w zgodzie z prawem-obowiązuje tu chyba brytyjskie, czy może nadrzędne jest prawo UE? Czy rozsądniej byłoby opisać całą sprawę tak jak wyglądała (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  firmie w przeświadczeniu bezpieczeństwa, skoro tak naprawdę były osoby odpowiedzialne za skontrolowanie mnie. Chciałabym się dowiedzieć, jak naprawdę jest z tą odpowiedzialnością. Czy ma (...)

 • Opinia prawna na temat Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczona

  Nie szukaj dłużej informacji na temat Jak sprawdzić czy jestem ubezpieczona, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za nieterminowe załatwianie spraw

  jeszcze w bieżącym roku. Proszę o podanie mi podstaw prawnych, które mogą powodować odpowiedzialność tak urzędu miasta (gminy) jak i konkretnego urzędnika. Czy odszkodowania powinienem żądać (...)

 • Wprowadzenie rozdzielności majątkowej

  . Wspólnym majątkiem zarządza mąż (prowadzi warsztat samochodowy oraz prowadzi działalność w spółce jawnej). Czy ma prawo tworzyć majątek osobisty ze wspólnego majątku? Jak mogę to (...)

 • Emerytura w Unii Europejskiej - opinia prawna

  ile wiem, do obliczenia emerytury będą sumowane składki płacone w rożnych krajach. Czy żona powinna zatem płacić składkę w obu krajach, żeby podwyższyć sobie emeryturę? Czy ja również (...)

 • Naprawienie szkody wyrządzonej zalaniem mieszkania

  ) informujące o zalaniu. Z właścicielem mieszkania nie mogę się skontaktować, obecna lokatorka twierdzi "że nie ma kontaktu z właścicielem". Kto ma oszacować powstałe szkody? Czy może to zrobić (...)

 • Wykonalność decyzji zatwierdzającej podział

  wniesienia odwołania? Czy mam złożyć oświadczenie, że nie skorzystam z prawa do odwołania? Jak uzyskać status wykonalności decyzji (prawomocności) przed terminem 14 dni na odwołanie? Zgodnie (...)

 • Korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej

  Nie pracuję, nie jestem zarejestrowany jako bezrobotny, mam 46 lat, moi rodzice z którymi mieszkam są emerytami i są ubezpieczeni. Gdzie i jak mogę sprawdzić czy jestem ubezpieczony? (...)

 • Zaskarżenie uchwały przez wspólnika - opinia prawna

  na pewno był Pan prawidłowo zawiadomiony o zgromadzeniu i czy w zawiadomieniu znajdowała się informacje co do porządku obrad. Przesłanki te są kluczowe dla ustalenia czy można zaskarżyć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)

 • obnizenie alimentów na dziecko 9 letnie

  Zarabiam 3200ZŁ MOJA zona 2000 tyś płace alimenty 450 zł czy moge je zmiejszyc o polowe przy czym moja byla zona zrabia ok 2000 zł. i ma na utrzynaniu (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane